Jablonecký poklad Mihálik odchází do Eredivisie: Čeká mě ještě tvrdší práce

Jablonecký poklad Mihálik odchází do Eredivisie: Čeká mě ještě tvrdší práce

Jablonec přichází o velký ofenzivní poklad. Český reprezentant do jednadvaceti let Ondřej Mihálik se přesunuje do nizozemské Eredivisie. Talentovaný útočník bude nově oblékat dres aktuálně třetího celku tamní soutěže AZ Alkmaar.

Pod změnou dresu je podepsán agent Viktor Kolář. "V tuto chvíli je ideální doba pro zahraniční angažmá. Holandská liga obecně přeje mladým fotbalistům, ofenzivní styl této soutěže je pro rozvoj individuálních herních dovednosti hráčů ideální. Alkmaar je navíc ambiciózním klubem, který devětkrát za posledních 12 let hrál evropské poháry, nyní vybudoval komplexně nové zázemí a pro trénink využívá těch nejmodernějších technologických metod," přednesl manažer Sport Investu, jehož slova vyšla na webu fkjablonec.cz.

S jakými dojmy opouští severočeskou Střelnici sám hráč? "Jsem strašně rád, že jsem se v Jablonci prosadil do první ligy. Dostal jsem šanci, abych o to zabojoval, a myslím si, že jsem šanci chytil dobře. Občas to nebylo úplně dobrý, ale občas zase ano. Na Jablonec nemůžu říct jediné špatné slovo. Určitě budu rád, když se na konci kariéry, která bude doufám co nejdéle v zahraničí na nejvyšší úrovni, vrátím zase do Jablonce. I když by to bylo třeba jen na život. Město Jablonec miluji, narodil jsem se tady a nemám jediný důvod se sem nevrátit. A kdyby to bylo i do klubu, tak budu jedině rád," citoval web fkjablonec.cz slova ofenzivního tykadla.

"Chtěl bych fanouškům poděkovat za podporu. Jako odchovanec jsem to cítil asi víc než další kluci. Jsem rád, že mi lidé byli nakloněni. Za tohle jim patří velký dík. Byl bych rád, aby na Střelnici chodili v co největším počtu a kluky podporovali. Sezóna je dobře rozjetá hlavně v poháru, ale ani v lize není nic ztraceného. Když kluci uvidí, že lidi na stadionu jsou, tak udělají všechno pro to, aby se pohár dotáhl do vítězného konce a Evropská liga byla zase v Jablonci. Když tady byly týmy jako Kodaň, Ajax nebo třeba Alkmaar, tak se hrálo úplně jinak. Lidi přišli a pomáhali nám," doplnil při loučení.

Ten nastoupil v podzimní HET lize do všech šestnácti duelů s bilancí pěti přesných zásahů. "Je to pro mě obrovský posun v kariéře. Je to ještě hodně čerstvé a sžívám se s tím. Je to další motivace a čeká mě ještě tvrdší práce. Doufám, že se zadaří a třeba zase z Alkmaaru postoupím o nějaký level výš," uvedl na webu fkjablonec.cz dnes již bývalý svěřenec Petra Rady, jenž opouští tuzemskou nejvyšší soutěž po 53 ligových utkáních a 14 brankách.

K transferu se vyjádřil také jablonecký ředitel Petr Flodrman, jenž potvrdil, že vedení už pracuje na jeho nahrazení. Protože odešel i Tecl, čeká se příchod dvou nových útočníků. "Ondru čeká další posun v kariéře a jsme rádi, že můžeme do kvalitní soutěže posunout našeho odchovance. Po fotbalové stránce je odchod Ondry oslabením, na podzim vstřelil pět ligových branek. Přestup byl výhodný pro klub i pro hráče. V současnosti řešíme příchody nových posil," uzavřel funkcionář.