Arsenal se již s Aubameyangem dohodl, Dortmund je pod tlakem...

Arsenal se již s Aubameyangem dohodl, Dortmund je pod tlakem...

Arsenal již zhruba v půlce ledna dohodl s agentem Pierre-Emerick Aubameyanga na podmínkách jeho nové smlouvy s londýnským klubem. Co se však ale Arsenalu stále nedaří dohodnout, je jakákoliv forma dohody s Dortmundem, jehož chování označil Sven Mislintat za dětinské.

Podle zdrojů britského serveru Goal.com požadoval Dortmund za gabonského útočníka nejdřív 50 milionů eur, poté 60 milionů eur a nakonec přišel v úterý s požadavkem v podobě šedesáti milionů eur a Oliviera Girouda, který proti změně působiště nic nemá. „Může se stát cokoliv, je to všechno hodně blízko,“ prohlásil zdroj blízký Olivieru Giroudovi.

Pierre-Emerick Aubameyang působí v Borussii Dortmund od roku 2013, kdy přišel za 13 milionů eur z francouzského St. Étienne. S klubem musel řešit několik kázeňských přestupků, v letošní sezóně již byl například z prvního týmu vyřazen celkem třikrát a trenér Bosz přiznal, že Aubameyangovo chování bylo jedním z faktorů, proč se mu s klubem nedařilo a musel ve své pozici skončit.

Olivier Giroud je pak francouzský útočník, typově poměrně podobný Pierre-Emerick Aubameyangovi. Do Arsenalu přestoupil v roce 2012 za 12,4 milionů eur a dohromady v jeho dresu nastřílel 105 gólů v 252 zápasech. giroud také patří mezi pravidelné francouzské reprezentanty, přičemž za národní tým si připsal 69 startů, ve kterých vstřelil 29 gólů. S reprezentací se účastnil jak Mistrovství světa 2014, tak Eura 2016. Vělkým překvapením by bylo, kdyby francouzská nominace na Mistrovství světa 2018 neobsahovala jeho jméno.