Vzpomínáte na pohaslou hvězdu? Freddy Addu se prý chystá restartovat kariéru

Vzpomínáte na pohaslou hvězdu? Freddy Addu se prý chystá restartovat kariéru
OBSAHUJE VIDEO

Před patnácti lety se Freddy Addu objevil na obálce prestižního časopisu Sports Illustrated, kde měl reprezentovat budoucnost americké kopané. O rok později, ve svých čtrnácti letech, se stal jedničkou draftu Major Soccer League a zároveň nejmladším americkým profesionálním sportovcem. Nyní, ve svých osmadvaceti letech, je bez angažmá.Ale má chuť hrát dál. Bude to mít těžké: téměř rok byl bez profesionální fotbalu. Naposledy to zkoušel v americké druhé lize za Tampu Bay Rowdies, ta mu ovšem smlouvu nenabídla a zůstal bez angažmá.

Za ten rok, co jsem nehrál, jsem se naučil hodně, tvrdí pro goal.com. Některé věci už nesmím dělat, jiné naopak brát mnohem seriózněji. A hlavně jsem se naučil, že některé věci nemám jisté a musím na sobě neustále pracovat.

Freddy Addu byl považován za obrovský talent. Už v roce 2007 přestoupil do lisabonské Benfiky, která ho obratem začala posílat na hostování: do Monaka, Arisu Soluň nebo tureckého Rizesporu. Nikde se neprosadil a za čtyři roky v Evropě odehrál sotva čtyřicet utkání. Raději se vrátil domů, do Philadelphie Union, nicméně ani tam nebyl úspěšný a začalo jeho putování po světě: tu zkoušel brazilskou ligu, poté byl v srbské Jagodině, ve finském KuPS hrál dokonce za tamní béčko třetí ligu. A konec příběhu přišel v polském týmu Sandecja Nowy Sącz. Trenér označil přestup za „vtip“, americký hráč se sbalil a odjel domů.

Proslýchá se, že o Freddyho Addu mají zájem některé týmy z druhé švédské ligy. Addu zájem nepopírá a zároveň tvrdí, že nemá problém s nižšími soutěžemi, klidně třetiligovými. Prostě chce jenom hrát. A reflektuje svoji kariéru: cítím se tak, že jsem začal jako velká hvězda a pomalu, ale jistě se zhoršoval. Ve svých letech jsem většího úspěchu nemohl dosáhnout. Ale nyní to je obráceně: začínám úplně ode dna a můžu už jenom stoupat, klesnout nemám kam.