Bayern Mnichov přejel Hoffenheim i Real Madrid konečně vyhrál, brankář Koubek dostal dva góly

Bayern Mnichov se nese na vítězné vlně, zato Dortmundu se stále nedaří. Real i díky dvěma proměněným pokutovým kopům Ronalda vyhrál ve Valencii a alespoň zčásti napravil nepovedenou sezonu.

V Německu se utkaly týmy, které ve vyrovnané tabulce bojují o přední příčky: Frankurt a Mönchengladbach. Domácí zvítězili 2:0 a v hlavní roli byl Kevin-Prince Boateng. Nejdřív před přestávkou vstřelil první gól a v druhé půli měli hosté po jeho faulu šanci vyrovnat. Penaltu ale neproměnili. Luka Jović tak v nastavení trestal a určil konečné skóre.

Na programu druhého dne byl šlágr mezi Bayernem Mnichov a Hoffenheimem, do kterého domácí vstupovali s dvougólovým mankem. Když ale v 21. minutě snížil Lewandowski a svou střeleckou šňůru natáhl na deset zápasů v řadě, bylo zřejmé, že Bayernu se podaří minimálně vyrovnat. Nakonec z toho byl famózní obrat na 5:2. Vítězství slavilo také Schalke, kde jsme mohli vidět dvě branky rovněž prakticky v samotném úvodu zápasu. Smůla se lepí na kopačky Dortmundu, jenž od vstupu do jarní části sezony remizoval již tři utkání v řadě.  A to měl k dispozici svého kanonýra Pierre-Emericka Aubameyanga. Proti Freiburgu rozhodoval o zisku jediného bodu až v nastaveném čase Jeremy Toljan.

V LaLize se střetlo Athletico Bilbao s Eibarem, každý klub bral po remíze 1:1 jeden bod, který ani pro jeden tým nic zásadního v tabulce neznamená. Kuriozní byl zápas La Coruňi s Levantem, kde hosté sice prohrávali o dva góly, ale ke konci zápasu se nadechovali k obratu. Nakonec z toho však byla „jenom“ remíza.

Bílý balet si alespoň zčásti spravil chuť, když dorazil na hřiště Valencie a odjel z něj jako naprostý vítěz. Demolici domácího týmu začaly dvě penalty v prvním poločase, ke kterým se nepostavil nikdo jiný než Cristiano Ronaldo a překonal tak metu jednoho sta gólů z bílého puntíku.

Ve francouzské lize se hostil Dijon Rennes s Tomášem Koubkem v brance, nicméně po brankách Balmonta a Tavarese bylo rozhodnuto: Dijon vyhrál 2:1 a Rennes tak promarnilo šanci se dotáhnout na páté Nantes. PSG naplnilo roli favorita a v domácím klání s Montpellierem si připsalo hladké vítězství 4:0. Hladké minimálně z hlediska skóre, nicméně statisticky se více snažili hosté, kteří štěstí v koncovce nenašli. Tým Mária Balotelliho venku nestačil na poslední Méty, které si i díky červené kartě hostů z 38. minuty připsaly pátou výhru v sezoně. Zaváhání z předchozích zápasů naopak napravilo Nantes nebo St. Etienne.

Juventus potřeboval ke zdolání Chieva až dvojitou přesilovku. Nejprve šel po druhé žluté předčasně do sprch Samuel Bastien a ve druhém poločase ho za nesportovní chování doprovodil Fabrizio Cacciatore. Stará dáma tuto tvrz prolomila až v 67. minutě, kdy se prosadil Sami Khedira, a v 88. minutě korigoval na finálních 2:0 Higuaín.

Výsledky:

Bundesliga

Frankurt - Mönchengladbach 2:0
Góly: 43. Prince-Boateng, 92. Jović

Bayern Mnichov - Hoffenheim 5:2
Góly:21. Robert Lewandowski, 25. Jérôme Boateng, 63. Kingsley Coman, 66. Arturo Vidal, 90. Sandro Wagner - 3. Mark Uth, 12. Serge Gnabry

Dortmund - Freiburg 2:2
Góly: 9. Shinji Kagawa, 90+3. Jeremy Toljan - 21. Nils Petersen, 68. Nils Petersen

Valencia - Real Madrid 1:4
Góly: 58. Santi Mina - 16. Cristiano Ronaldo (pen.), 38. Cristiano Ronaldo (pen.), 84. Marcelo, 89. Toni Kroos

Málaga - Girona 0:0