Zahraje si Neuer na mistrovství světa? Brankář by rád, doktoři mu však radí, aby nic neuspěchal

Zahraje si Neuer na mistrovství světa? Brankář by rád, doktoři mu však radí, aby nic neuspěchal

Bayern Mnichov se bez své brankářské jedničky musel obejít po většinu sezony a blízký návrat by se ještě konat neměl. Sám Manuel Neuer ovšem věří, že v tomto ročníku za svůj tým ještě nastoupí, ale jak brzo to bude, to zatím netuší. 

Jednatřicetiletá jednička německé reprezentace a zároveň klíčová opora Bayernu Mnichov se již od září potýká s nepěkným zraněním, které ho od té doby vyřadilo z veškeré fotbalové činnosti. Nejprve to bylo v zápase s Realem Madrid, jenž bavorský celek nakonec v prodloužení prohrál 2:4, kde si Neuer těsně po zápase stěžoval na bolest v levé noze. Později se ukázalo, že jde o frakturu, s níž sice nemusel na operaci, ale do zbývající části sezony také už nezasáhl.

Toto zranění si nešťastně obnovil 18. září na týmovém tréninku. Podle slov předsedy klubu byla v tomto případě operace již nevyhnutelná a první odhady na délku léčby ukazovaly na návrat koncem ledna.  Nové informace ovšem hovoří o možném návratu v průběhu března a ani to nemusí být úplně tak pravda. Zlomenina pravděpodobně byla vážnějšího rázu, jelikož lékaři Neuerovi radí, aby svůj návrat neuspěchal. Tím však německý reprezentant riskuje, že by přišel o start na nadcházejícím mistrovství světa, což by sám velice nerad.

„Bohužel neznám žádné konkrétní datum (svého návratu). Musím začít pomalu, opatrně a čekat, jak si moje tělo s lehkými tréninky poradí. Snažím se být optimistický. Vím, že si v jarní části sezony ještě zahraju, ale kdy to bude, to nedokážu říct,“ pravil brankář, jehož víra žene kupředu.

Zranění Manuela byla pro Bayern opravdu velmi špatná zpráva. I navzdory současným výkonům Davida De Gey v Manchesteru United je titulován nejlepším gólmanem světa a tuto pověst by si rád udržel. Přes zranění, která ho poslední rok limitují, to bude velmi těžké.