Odmítl Liverpool a teď potřebuje hrát, aby se dostal na MS. Pastore zvažuje svou budoucnost

Odmítl Liverpool a teď potřebuje hrát, aby se dostal na MS. Pastore zvažuje svou budoucnost

Pokud situace není vypjatá na hřišti, tak je aspoň mimo něj. Osmadvacetiletý záložník Javier Pastore o tom ví své, protože nedostává tolik herních příležitostí, jak by se sám představoval. A to ho nutí k zamyšlení.

Pouze v osmi případech této ligové sezony našel Javier Pastore cestu do základní sestavy velikána z hlavního města Francie, a to se mu samozřejmě nelíbí. I když se jeho týmu daří prakticky nad očekávání a v lize splňuje roli papírového favorita, v té úloze argentinský rodák také marně hledá svou roli.

„Jsem až čtrnáctý v pořadí, pokud jde o výběr základní sestavy. Nevím, jestli takhle mohu pokračovat a jestli tu vůbec zůstanu,“ řekl tvořivý záložník po zápase s Montpellierem (4:0). „Mým cílem je pravidelně hrát, abych byl součástí týmu, co pojede na mistrovství světa,“ dodal.

Není tomu dávno, co italská média informovala veřejnost o tom, že o Pastoreho je celkem vážný zájem v tamní soutěži.  Aniž by se k tomu sám hráč nějak vyjádřil, pokračoval v klubu, na nějž si nyní stěžuje. Podobná nabídka kdysi přišla z anglického Liverpoolu. Ten hledal a možná ještě stále hledá posilu do zálohy.

Zdali dojde k nějakému opakovanému kontaktu, když se teď situace pro hráče otočila o 180°, nedokážeme s žádnou přesností určit. Jisté však je, že Javier Pastore zváží svoji budoucnost a znovu si projde všechny možnosti. K tomu bude muset pospíšit, neboť do konce přestupového období již nezbývá moc času a na přestup v létě bude už pozdě.

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.