Určitě potřebujeme alespoň tři útočníky, říká Conte po postupu v FA Cupu

Určitě potřebujeme alespoň tři útočníky, říká Conte po postupu v FA Cupu

Chelsea porazila v FA Cupu Newcastle 3:0 a trenér Conte na pozápasové tiskové konferenci potvrdil přestupovou spekulaci ohledně příchodu útočníka. Chelsea totiž podle Conteho potřebuje alespoň tři útočníky a v současné době v kádru figurují pouze dva, a to Michy Batshuayi, který v zápase s Newcastlem vstřelil dva góly, a Álvaro Morata, který přišel loni v létě za 75 milionů eur z Realu Madrid.

„Když se podíváte na naší soupisku, tak zjistíte, že nemáme tři, čtyři, nebo pět útočníků, jako ostatní týmy. My máme pouze dva. Útočník je pro tým jedním z nejdůležitějších článků a když se mi jeden ze dvou útočníků zraní, nemám co dělat. Určitě potřebujeme alespoň tři útočníky,“ prohlásil Conte.

„Nevím, jestli to byl jeho nejlepší zápas pro nás, ale určitě hodně pomohl týmu,“ okomentoval Conte povedený výkon Belgičana Michyho Batshuayie, který se v zápase blýskl dvěma góly a měl několik šancí přidat ten třetí. „Je těsně před mistrovstvím světa a na všech hráčích je vidět, jak se snaží, aby zaujmuli národní trenéry a dostali se do nominace. To hraje podle mě do karet také menším klubům, kde je nominace na tak velký turnaj ještě méně jistá,“ dodal Conte.

V souvislosti s Chelsea se v posledních týdnech nejvíce spekulovalo o dvojici Edin Džeko a Andy Carroll. Džeko již v Premier League působil mezi lety 2011 a 2015, kdy oblékal dres Manchesteru City. Nyní nastupuje za AS Řím, kde se pře o místo v útoku mimo jiné s Patrikem Schickem. Andy Carroll pak působí již od roku 2012 v nedalekém West Hamu, kam přišel z jiného anglického týmu, Liverpoolu.