Real opět naštval Ronalda, Neymarovi nabízí něco, co jemu ne

Real opět naštval Ronalda, Neymarovi nabízí něco, co jemu ne

Cristiano Ronaldo má opět o důvod víc k odchodu z Realu Madrid. Zpráva, že tým z hlavního města plánuje přivedení Neymara, probleskla španělskými médii již začátkem nynějšího přestupového období, nyní však na povrch vyplynuly podrobnosti. Vedení PSG prozatím na neformální schůzce Realu potvrdilo, že v létě by za Neymara požadovalo částku okolo 300 milionů eur, čímž by byl znovu překonán přestupový rekord.

Částka 300 milionů eur není podle zdrojů deníku Don Balon žádným problémem a o to víc v létě, neboť Real Madrid celé nynější přestupové období na přestupech šetří a podle deníku Marca je to právě kvůli letnímu Neymarovo příchodu. Pro Real bude ale angažmá slavného Brazilce mnohem dražší. Pro Neymara má totiž připravenou smlouvu, podle které by vydělával neuvěřitelných 50 milionů eur ročně, čímž by se stal nejlépe placeným sportovcem historie.

Jak známo, Neymar přišel do PSG loni v létě, za 222 milionů eur, ze španělské Barcelony. Stejně dobře známo je, že tento Brazilec v Paříži kariéru pravděpodobně neukončí. Zda stráví v PSG pouhou jednu sezónu, nebo další tři, to už nevíme. Během letošní sezóny naskočil Neymar za PSG již do 24 zápasů, ve kterých vstřelil 26 gólů, a je tak jedním z mála profesionálních fotbalistů v Evropě, kteří si drží poměr gólů na zápas vyšší než jedna.

Ronaldo bere "pouze" 25 milionů eur ročně a představa, že by nově příchozí hráč, který byl navíc ještě nedávno milíčkem barcelonských fanoušků, měl dvakrát větší plat, je pro něj neúnosná. V jednom týmu se proto Ronaldo s Neymarem pravděpodobně nikdy nepotkají a Neymarův příchod je podmíněn Ronaldovým odchodem.

S postupem do další fáze Ligy mistrů to navíc Neymar s PSG nebude mít lehké, neboť v osmifinále milionářské soutěže se Paříž představí právě proti silnému Realu Madrid, který však v současnosti trápí výpadky formy.