V Barceloně nic nevymýšlí, jen slepě následují Messiho

Je, nebo není Barcelona pouze o Lionelu Messim? Tuto otázku si pokládá nejeden fanoušek. Po vyjádření obránce katalánského klubu Gerarda Piquého se zdá, že je možno se s klidným vědomím přiklonit k variantě číslo jedna.

V Barceloně nic nevymýšlí, jen slepě následují Messiho

Zkušený španělský reprezentant, který v pondělí na Nou Campu podepsal nový kontrakt až do roku 2022, má pro Messiho jen slova chvály. Ostatně nic jiného by si nikdo v klubu nejspíše vzhledem k výsostnému postavení argentinského míčového kouzelníka ani nedovolil.

Vždyť Messi s Barcou získal 29 trofejí ve čtrnácti sezonách a letos má zaděláno na další. Minimálně na scéně LaLigy, které Blaugranas suverénně kralují.

A i letos je Messi strůjcem úspěchů. „Nejdůležitějším článkem nejlepší generace Barcelony je Leo. My ostatní ho jen následujeme,“ prozradil třicetiletý Piqué a pokračoval: „Jestli je pro nás někdo klíčový, tak je to právě Messi.“

„Snažíme se mu pomáhat, protože potřebuje konkurenceschopný tým, aby mohl vyhrávat trofeje,“ dodal Piqué. Že by nakonec šlo Barceloně jen o to, aby se dařilo Messimu?