Do konce přestupového období zbývají minuty. Kam zamíří Mahrez nebo Mangala?

Do konce přestupového období zbývají minuty. Kam zamíří Mahrez nebo Mangala?

Za několik desítek minut bude uzavřeno zimní přestupové období a příští možnost kupovat a prodávat hráče budou kluby mít až v době, kdy naplno poběží fotbalové mistrovství světa. Ačkoliv to nebývá zvykem, tak i v tomto přestupovém období došlo k několika velice zajímavým změnám v kádrech týmů. Barcelona například udělala z Phillipe Coutinha druhého nejdražšího hráče všech dob a Alexis Sánchez se dočkal dlouho omýlaného vysvobození v podobě přestupu do Manchesteru United.

Na mnoho zamýšlených přestupů ale nedošlo, což se však může brzy změnit. Asi nejžhavější je v tuto chvíli odchod Riyada Mahreze z Leicester City, neboť hráč ani neodcestoval s týmem k zápasu Premier League na půdě Evertonu. Britský server Goal.com informoval o tom, že hráče čeká přestup do Manchesteru City, který ho měl jako náhradní variantu za Alexise Sáncheze, který nakonec místo Citizens zvolil United.

Během dne však City ztratili zájem o alžírského rychlíka a v této chvíli se tedy rozhoduje, zda Mahrez zůstane v Leicesteru, nebo zda zamíří jinam. V britských médiích se spekuluje o zájmu Chelsea, Tottenhamu nebo například Liverpoolu, který má nyní dostatek peněz z Coutinhova přestupu. 

Dalším významnou přestupovou spekulací je odchod Eliaquima Mangaly z Manchesteru City do nedalekého Evertonu. Šestadvacetiletý francouzský stoper Mangala za City nehraje tak, jak by si představoval, a proto si vyžádal přestup. Pro Mangalu je navíc prioritou nominace na nadcházející mistrovství světa, pro kterou však potřebuje být co nejvíc na očích a probojování se do základní sestavy Evrertonu by mu v tom výrazně pomohlo.