Nitu nadchla rychlost sparťanského jednání, Rističovi se líbí letenský stadion

Nitu nadchla rychlost sparťanského jednání, Rističovi se líbí letenský stadion

Třicetiletý sparťanský brankář Florin Nita podepsal se Spartou smlouvu do června 2021. Po čtvrtečních fyzických testech odletěl zpět do Bukurešti kvůli vyřízení osobních věcí a v pátek se pak přesune za letenským týmem na španělské soustředění.

"Jsem šťastný, že se vše vyřešilo tak rychle a stal jsem se hráčem Sparty. Moc dobře si to zde pamatuji z doby, kdy jsem tu hrál proti Spartě před rokem a půl. Jen jsem šel na hřiště druhou stranou schodiště," usmíval se po podpisu kontraktu ostřílený strážce svatyně, jehož slova vyšla na stránkách sparta.cz.

Jak zaznělo na oficiálních stránkách slavného "S", v osobní sbírce má Nita dva mistrovské tituly, dvě trofeje za vítězství v ligovém poháru a jednu trofej pro vítěze národního poháru a jeden superpohár. To vše se Steauou Bukurešť.

Druhou potvrzenou čtvrteční posilou se stal dvaadvacetiletý srbský záložník Mihailo Ristič, jenž přichází na roční hostování z ruského Rostova. Sparta může využít opci na trvalý přestup.

"Moc se líbí stadion, to jak jsou tribuny blízko k hřišti. Myslím, že Srdjan Plavšič už se těší, až přijedu. Psali jsme si naposledy ve čtvrtek ráno, těším se na něj. Nejradši hraji ve středu hřiště, na pozici osmičky, ale uvidíme, jak to bude vypadat. Jsem moc rád, že bylo hostování potvrzeno a můžu se připojit k týmu," doplnil na webu sparta.cz nový svěřenec Andrey Stramaccioniho.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.