Cenný skalp! Plzeň pěti góly potopila lídra polské ligy a soustředění ve Španělsku začala tou správnou nohou

Fotbalisté Viktorie Plzeň si rozhodně spravili chuť. Po dvou porážkách, které se nesly ve znamení pěti gólů, teď pro změnu sami pětku nadělili. Výsledkem 5:1 pokořili silnou Legii Varšava.

Lepší start na soustředění ve Španělsku si hráči Plzně snad nemohli ani představit. Díky dobrému vstupu do utkání, který byl po čtvrt hodině hry korunován dvěma slepenými góly od Kopice a Krmenčíka, se Viktoria nakonec dostala do třígólového trháku ještě před poločasem.

Hosté se po hodině hry zmohli jen na snížení, které dlouho nezůstalo bez odezvy. Plzeň na inkasovanou branku zareagovala prakticky ihned, což Legii opět položilo na lopatky. Na celkových 5:1 nakonec v 86. minutě zvýšil Bakoš.

„Ukázali jsme, že umíme hrát i s těžkými soupeři. Legia vede polskou ligu a v generálce na jaro se rozhodně nedá čekat lehký zápas,“ vychvaloval si Milan Petržela tažení svého týmu.

Na Plzeň ve Španělsku čekají ještě dva duely. O ten první se ihned v neděli postará rakouský SV Ried a o tři dny později čínský celek Kuej-čou Cheng-feng.

Zatímco Plzeň vyhrála, druhý český klub, jehož zápas byl také na pořadu dne, prohrál. Dukla Praha nestačila na ruský Rostov (1:3). O mírnou korekci skóre se jediným gólem z 84. minuty pokusil Štěpán Koreš.

Plzeň - Legia Varšava 5:1 (3:0)