PĚT fotbalistů, kteří pověsili kopačky na hřebík a vydali se za pozoruhodnou budoucností

Kariéra profesionálních sportovců nebývá dlouhá – a fotbalisté nejsou výjimkou. Mnozí se tak ocitají před důležitou otázkou: kam se vydat po konci kariéry? Jak naložit s vydělanými penězi? Hýřit, podnikat, investovat?

Marcel Gecov

A pojďme do českých reálií.

Slávistický odchovanec a fotbalový světoběžník. Devětadvacetiletý obránce (nebo záložník) prošel anglickým Fulhamem, belgickým Gentem, rumunským Rapidem Bukurešt, aby kariéru zakončil v roce 2016 v polském Śląsk Wrocław. Na vině nebyl věk či vážné zranění, nýbrž syndrom vyhoření: prostě jsem se poslední dva roky necítil šťastně a vlastně podstatnou část kariéry zvažoval, jestli jsem fotbal měl vůbec dělat, řekl Gecov pro Reflex.

A tak se bývalý reprezentant rozhodl pro jinou profesní dráhu a založil architektonické studio Delicode. To se věnuje návrhům luxusních interiérů, domů a všelijakým designovým libůstkám. V poslední době si Gecov přibral i další firmu, který začíná podnikat v developerských projektech – a prý mají v plánu tři vily za takřka 350 milionů korun. A fotbal? Ten už nemá v Gecovových plánech místo.