PĚT fotbalistů, kteří pověsili kopačky na hřebík a vydali se za pozoruhodnou budoucností

Kariéra profesionálních sportovců nebývá dlouhá – a fotbalisté nejsou výjimkou. Mnozí se tak ocitají před důležitou otázkou: kam se vydat po konci kariéry? Jak naložit s vydělanými penězi? Hýřit, podnikat, investovat?

Ivo Ulich

Druhý tuzemský příklad. A shodou okolností opět spojený se Slavií. Rok poté, co středopolař přestoupil do pražského klubu, odkoupil se svým bratrem skladové zásoby klik a dveří a v roce 1997 začali podnikat. Ulich byl spíše v pozadí, stále hrál na profesionální úrovni fotbal: ze Slavie přestoupil do Borussie Monchengladbach, zahrál si v i exotickém Kóbe a kariéru ukončil v druholigovém Dynamu Drážďany.

A poté se vrhnul do byznysu – a daří se mu. Kliky vyrábí a exportuje do celého světa, dostává za ně designová ocenění a může se chlubit tím, že jeho výrobky vlastní i Petr Kellner nebo Andrej Babiš. Na fotbal sice nezapomíná (v roce 2017 se stal spolumajitelem Hradce Králové), ale ani příliš nevzpomíná: fotbalu jsem si užil dost. Nejsem ten typ, kterému by v televizi běžely zápasy od rána do večera, řekl Lidovým novinám.