Zachytají si Premier League? Čtyři čeští brankáři, kteří chtějí prorazit v Anglii

Zachytají si Premier League? Čtyři čeští brankáři, kteří chtějí prorazit v Anglii

České brankářské škole dělá v Premier League pěknou řádku let reklamu jen Petr Čech. Na ostrovech ale není jediným českým gólmanem, v nižších soutěžích o sobě dává vědět dvojice, kterou mohli fanoušci ještě nedávno vídat na tuzemských ligových trávnících. Další dva brankáři si snaží vybudovat renomé a jméno v mládežnických akademiích slavných klubů. Všichni mají společný sen – zachytat si v nejvyšší anglické soutěži, slavné Premier League.

Vítězslav Jaroš

Patrik Berger, Vladimír Šmicer a Milan Baroš. Ti všichni udělali českému fotbalu dobré jméno v Liverpoolu. Teď by na ně rád navázal talentovaný brankář. Do slavného anglického klubu dojížděl na pravidelné stáže ze Slavie, kdy se seznamoval s prostředím a bydlel u místní rodiny, aby si zvykl na anglický život a naučil se řeč. Trenéry Liverpoolu přesvědčil, že je tou pravou volbou, takže jakmile loni oslavil šestnácté narozeniny, nic mu nebránilo podepsat na Anfiled Road tříletou smlouvu. „Přístup lidí, prostředí, všechno je tady famózní. Jsem nadšený,“ říkal Jaroš.

Připojil se k výběru do osmnácti let, kde rozvíjí svůj talent pod taktovkou jedné z největších klubových legend a někdejšího skvělého záložník se 114 starty za anglickou reprezentaci Stevena Gerrarda. „Je to úžasný člověk, neskutečně příjemný. Ale dokáže být i dost přísný,“ nechal se slyšet mládežnický reprezentant. Co je vůbec nejdůležitější, pravidelně chytá. V zápasech ligové soutěže i v poháru má Jaroš v letošní sezoně místo mezi třemi tyčemi víceméně zamluvené, trenéři dávají jeho parťákům šanci hlavně v duelech mládežnické Ligy mistrů a v přátelácích.