Kdo prošel příbramskou líhní talentů? Jeden válí v Serii A, další sní o Premier League

V letošní sezoně sice hraje Příbram druhou ligu, v práci s fotbalovou mládeží ale jednoznačně patří mezi tuzemskou elitu. Tamní líheň talentů je vyhlášená. Portál eFotbal.cz vybral pětici současných talentů, kteří prošli právě příbramskou mládežnickou akademií a dnes dělají klubu od Litavky dobré jméno nejen v Česku, ale i v zahraničí. O jaké borce jde?

Kdo prošel příbramskou líhní talentů? Jeden válí v Serii A, další sní o Premier League

Václav Černý

V Příbrami velmi rychle poznali, jak velký talent třímají v rukou. Už jako mladší žák hrál po boku daleko starších spoluhráčů, fotbalovými dovednostmi se jim hravě vyrovnal. Ve čtrnácti nastupoval za mladší dorost, v sezoně nastřílel ve 22 zápasech neskutečných 45 gólů. Byl na stážích v Juventusu, Hamburku, Chelsea a Ajaxu. Právě s amsterdamským klubem podepsal začátkem roku 2013 mládežnickou smlouvu, zamířil tam ale mohl až o rok později, až když mu bylo šestnáct.

Svůj talent rozvíjel i v tamní světově proslulé akademii, v lednu 2015 podepsal s Ajaxem profesionální kontrakt a v srpnu si jako osmnáctiletý odbyl debut za áčko v nizozemské lize. O pár dní později si poprvé zahrál i Evropskou ligu. Za první tým dvacetiletý záložník dosud odehrál 26 soutěžních utkání a vstřelil čtyři góly. Další starty ale jen tak nepřidá. V říjnu si reprezentant do 21 let v utkání Nizozemského poháru přetrhl vaz v koleni a sezona pro něj předčasně skončila.