Aubameyang: Teď už se budu jenom zlepšovat

Pierre-Emerick Aubameyang se při svém soutěžním debutu za Arsenal dokázal gólově prosadit, když si během zápasu 26. kola Premier League proti Evertonu počkal na chybu brankáře Pickforda a přeloboval ho po dobré přihrávce další z posil, Henrikha Mkhitaryana. Aubameyang komentoval zápas bezprostředně po jeho skončení pro klubový web a varoval soupeře, že v Arsenalu už bude pouze lepší.

Aubameyang: Teď už se budu jenom zlepšovat

„Samozřejmě, že jsem šťastný, snad jsem si fanoušky přetáhl na svou stranu. Teď už se budu jenom zlepšovat, chci na jaře nastřílet co nejvíc gólů. Již po první půli jsme vedli 4:0, ta druhá však nebyla zcela podle našich představ, takže je to něco, z čeho se můžeme odradit,“ nechal se slyšet šťastný Aubameyang.

Osmadvacetiletý gabonský útočník Aubameyang přišel do Arsenalu poslední možný den zimního přestupového období z německého Dortmundu za 56 milionů liber, což je pro Arsenal rekordní částka vydaná za hráče. Aubameyang překonal Alexandre Lacazetteho, který přišel v létě loňkého roku z francouzského Lyonu za 45 milionů liber.

V dresu Dortmundu nastřílel Aubameyang mezi lety 2013 a 2018 celkem 141 gólů ve 213 soutěžních zápasech, do kterých zasáhl. V Dortmundu ho bude mít na jaře za úkol nahradit Michy Batshuayi, který přišel na půlroční hostování z Chelsea. Do Chelsea naopak z Arsenalu za 18 milionů liber přestoupil francouzský útočník Olivier Giroud. Aubameynag mohl v národních týmech volit mezi rodnou Francií a Gabonem. V mládežnickém věku reprezentoval Francii, v roce 2009 se však nastálo rozhodl v seniorské kategorii reprezentovat Gabon, tedy rodnou zemi svých rodičů a na nadcházejícím mistrovství světa ho tedy neuvidíme.