Přestup, který měl vyjít. Chtěl jsem odejít a najednou byl únor, říká brazilský talent

Přestup, který měl vyjít. Chtěl jsem odejít a najednou byl únor, říká brazilský talent

Předmětem zájmu mnoha evropských velkoklubů se již během loňského letního přestupového období stal dvacetiletý Brazilec Malcom, který hájí barvy tradičního francouzského klubu Girondins Bordeaux. Pro Malcoma je Bordeaux prvním evropským klubem, ale již zde na sebe dokázal dobrými výkony upoutat pozornost.

V lednu byl ve hře především jeho možný přestup do jednoho z klubů Premier League, nejvíc se pak mluvilo o dvou londýnských klubech, Arsenalu a Tottenhamu. Během přestupového období se Malcom k situaci ohledně přestupu odmítal vyjadřovat, nyní však poskytl krátký rozhovoru Telefootu. „Řeknu to popravdě, chtěl jsem odejít. Jako asi každý fotbalista se chci v kariéře posouvat. Vedení mi pořád opakovalo ať ještě počkám, no a najednou byl únor,“ prohlásil Malcom.

„Určitě z toho nejsem přímo zklamaný, ale byl jsem již nastavemý na přestup, nečekal jsem, že jaro odehraju tady (v Bordeaux). Každopádně se budu za klub stále snažit předvádět co nejlepší výkony a budu mu chtít pomoci do TOP 6 francouzské Ligue 1,“ dodal Malcom. Dvacetiletý Malcom, který nejčastěji nastupuje na pozici útočníka, přestoupil do Bordeaux v lednu 2016 z předního brazilského klubu Corinthians.

Za Bordeaux si doposud připsal 80 soutěžních startů, ve kterých vstřelil 18 gólů. Malcom však ještě stále nedebutoval v "áčku" brazilského národního týmu a s nominací na nadcházející mistrovství světa to bude mít podle francouzských médií po setrvání v Bordeaux velmi složitá, neboť právě v ofenzívě je v brazilské reprezentaci obrovská konkurence.

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.