Ve Werderu měli pochopení a Pavlenku za ojedinělou hrubku nikdo nekáral

Ačkoliv Jiří Pavlenka o víkendu chyboval, Werder dokázal souboj se Schalke 04 otočit a tak se jeho kiks obešel bez větší kritiky.

Ve Werderu měli pochopení a Pavlenku za ojedinělou hrubku nikdo nekáral

Exslávistický brankář propustil za záda pokus Jevhena Konopljanky. "Tenhle gól jde na můj vrub, to je bez debat," uznal sportem.cz citovaný strážce svatyně s minulostí v Baníku Ostrava.

V Brémách mu pochybení nikdo nevyčítal. "Hlavně ve druhé půli byl Pavlenka, skvělý," zastal se ho trenér Florin Kohfeldt.

"Každý udělá chybu. U Pavlevnky to jen vypadá hloupěji, když za ním už nikdo není," pronesl útočník širšího kádru německé reprezentace Max Kruse.

"Jiří je skvělý brankář, ale také on je jenom člověk. Zachránil nám už hodně bodů," doplnil svého kolegu Maximilian Eggestein, jehož slova vyšla na sport.cz.

A o jedničce momentálně patnáctého Werderu se rozhovořil také jeho krajan Theodor Gebre Selassie, jenž už je v klubu řadu let. "Všichni si uvědomujeme, jaké máme štěstí, že máme Jiřího v bráně. Po utkání jsem mu říkal, ať je rád, že se mu ta chyba stala teď. Po vítězství už to nehraje roli," uzavřel někdejší zadák Slovanu Liberec.

V bundeslize inkasoval Pavlenka k tomuto datu 26 branek. Jen pro srovnání - více gólů dostali brankáři druhého Leverkusenu, třetího Lipka, čtvrtého Dortmundu i pátého Schalke 04.