Benítez mi neměl problém vysvětlit, proč budu na lavičce, říká Dúbravka. Dočká se debutu snů?

V Česku dobře známý gólman Martin Dúbravka by rád byl šestnáctým slovenským fotbalistou, který kdy okusil Premier League.

Benítez mi neměl problém vysvětlit, proč budu na lavičce, říká Dúbravka. Dočká se debutu snů?

V elitní soutěži na ostrovech je třetím slovenským brankářem který navazuje na Jána Muchu (Everton) a Dušana Kuciaka (Hull City), jenž si však žádný ligový start nepřipsal.

Ačkoliv mnozí čekalo, že by mohl v barvách Strak ze St. James Parku debutovat v rámci 26. kola již o víkendu proti Crystal Palace, premiéra se nakonec odložila, neboť dostal šanci Karl Darlow.

Další příležitost pro kmenového hráče Sparty s minulostí v Liberci by tak mohla přijít v neděli odpoledne před vlastním publikem proti Manchesteru United a to by byl opravdu velký křest ohněm.

"Necelé dvě hodiny před duelem s Crystal Palace mi manažer Rafael Benítez řekl, že do branky půjde Karl Darlow. Nedělalo mu problémy mi to jasně zdůvodnit. Byl jsem s týmem příliš krátce, vždyť se moje hostování upeklo teprve ve středu dvě minuty před koncem zimního přestupového období. Zároveň zdůraznil že mi šanci dá. Stál o to, abych do United přišel," pochluvil se sportem.sk citovaný devětadvacetiletý strážce svatyně.

Proti Crystal Palace se Dúbrakovi podařilo proniknout alespoň na lavičku a už tak mohl nasávat atmosféru. Jen pro srovnání - další lednová posila Islam Slimani z Leicesteru ještě nebyl k utkání ani nominován.

"Dopřál bych ten pocit každému. V poslední minutě se šlo naplno stejně jako v první. Byl to boj, fakt hodně soubojů, každý hráč měl nějaký šrám. To vás vtáhne do dění na hřišti, na lavičce i na tribuně," chválil nasazení v Premier League zkušený gólman, jehož klub je zatím šestnáctý s bodovým náskokem na sestupové pásmo.

Jeho Newcastle inkasoval alespoň gól již šest duelů v řadě. Na výhru pak čeká pět zápasů.