Na Spartě pracuje spousta chytrých a šikovných lidí, tvrdí Rosický a vyzdvihuje ředitele Kotalíka

Sedmatřicetiletý Tomáš Rosický už sice nebaví letenské diváky fotbalem, ale Spartu neopustil a postupně se zapracovává do hierarchie nejslavnější tuzemské značky. Jaká je současná náplň práce "malého Mozarta"?

Na Spartě pracuje spousta chytrých a šikovných lidí, tvrdí Rosický a vyzdvihuje ředitele Kotalíka

"Jsem ve velmi úzkém kontaktu se Zdeňkem Ščasným, spolupracuju s Adamem Kotalíkem, trenérem a komunikuji s majitelem. Je to pro mě začátek něčeho nového a velice zajímavého. Uvidíme, jak to bude probíhat dál, ale mám z toho velmi dobrý pocit. Teď v transferovém období jsem byl součástí úzkého kruhu lidí, kteří dělali jednotlivá rozhodnutí. Všechno je zhruba tak, jak jsem očekával, nic mě výrazně nepřekvapilo, i když některé věci jsou trochu složitější, než vypadají," pronesl na stránkách sparta.cz někdejší špílmachr Borussie Dortmund či Arsenalu, jenž se rozloučil s profesionální kariérou před několika týdny.

Sám moc dobře ví, že Sparta není dokonalá a že je stále na čem pracovat a tím zdaleka nemyslí pouze výsledkovou část Stramaccioniho áčka. "Ať už jsem byl v Arsenalu, nebo i teď ve Spartě, zajímal mě chod celého klubu. Co se týká sportovní části, tak tam mám samozřejmě nejvíc co nabídnout, ale baví mě sledovat i ostatní struktury klubu. Zajímá mě, jak je klub vedený, hodnoty, které má a které by měl zastávat. Sparta by měla být srozumitelná, pochopitelná směrem ke svým fanouškům. To jsou všechno věci, které k fotbalu patří. V klubu navíc pracuje spousta chytrých a šikovných lidí. Zároveň by Sparta měla mít fotbalový přesah, zasahovat víc do společenského dění. Její tradice a historie jsou přeci obrovské. Tohle téma mě hodně zajímá a baví," pokračoval na webu sparta.cz někdejší český reprezentant.

Ačkoliv sportovní vedení stálo o to, aby posily přišly co nejdříve, představy zůstaly nenaplněny. Proč dorazila některá jména až ve druhé polovině přípravy? "Idea byla samozřejmě jiná. Nechtěli jsme, aby se to takhle táhlo. Pro integraci nových hráčů je lepší, když je máte dříve. Na druhou stranu jsem měl možnost zblízka vidět, jak se na těch dealech pracuje a jak strašně komplikované to bylo. Mnoho nezbývalo a celé by to spadlo. Adam Kotalík s tím měl spoustu práce a zaslouží si uznání za to, že to nakonec dotáhl. Trvalo to déle, než jsme si představovali, ale ty transfery jsme nakonec realizovali. To je klíčové," uzavřel na oficiálních stránkách svého zaměstnavatele "Rosa", jenž už se podepsal pod příchody Stanciua či Kangy.