Brněnský tahoun Pilík se cítí docela dobře a chválí přístup Bazeljuka, který si kvůli manku přidává

Brněnský tahoun Pilík se cítí docela dobře a chválí přístup Bazeljuka, který si kvůli manku přidává

Devětadvacetiletému středopolaři Tomáši Pilíkovi se v dosavadní zimní přípravě daří. Vždyť za Zbrojovku, kterou čeká v úterý odpoledne duel proti Bate Borisov, skóroval bývalý hráč Ústí nad Labe či Baníku Ostrava již čtyřikrát.

V Turecku už byl navíc několikrát. "V Antalyi jsem asi popáté, jezdívali jsme sem s Příbramí a bydleli kousek odtud. Znám to tu, je tu příjemně. Počasí a všechno okolo je fajn, nic nám nechybí. Trošku únavy tam samozřejmě je, ale na ligu to vyladíme, abychom byli připravení," pronesl na stránkách fczbrno.cz svěřenec kouče Romana Pivarníka.

Pod slovenským stratégem nechybí příbramskému odchovanci herní vytížení a důvěru svému nadřízenému oplácí brankami. "Musím říct, že se v téhle přípravě cítím docela dobře. Asi až na jeden dva zápasy, kdy jsem cítil únavu. Odtrénoval jsem všechny tréninky, musím to zaklepat, ale zdraví mi drželo celou přípravu. Z tohoto pohledu můžu být spokojený. Rozhodovat se ale samozřejmě bude až v lize," pokračoval kolega Poláka, Škody, Melichárka a spol.

Ve středu pole by měla Zbrojova sázet na trojuhelník Pilík - Kratochvíl a Polák. "Miloš Kratochvíl je hráč s dobrým fyzickým fondem, Honza Polák má obrovské zkušenosti. Osobně mi post desítky svědčí asi nejvíc, za poslední roky jsem tam odehrál skoro všechno a dal dost gólů. Ve výsledku ale vždycky záleží na trenérovi, jak to poskládá," doplnil na webu fczbrno.cz ostřílený záložník.

Právě on by měl být zásobovatelem nového hrotového útočníka Konstantina Bazeljuka. "Není to jen o něm, nových kluků je tu víc a je nutné to co nejdříve skloubit, aby vše fungovalo bezchybně. Vím, že Bazy měl po příchodu nějaké manko, které dohání, přidává si. Doufám, že se do toho dostane co nejdřív a bude platný," uzavřel Pilík, jenž v podzimní HET lize stihl čtrnáct startů a dva přesné zásahy.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.