BATE je podle Pivarníka daleko před Brnem. Proč Zbrojovka nenasadila to nejlepší?

BATE je podle Pivarníka daleko před Brnem. Proč Zbrojovka nenasadila to nejlepší?
OBSAHUJE OHLASY

Ačkoliv se Zbrojovka Brno proti BATE Borisov držela, evropskými poháry ošlehanému běloruskému gigantovi nakonec nejtěsnějším možným rozdílem podlehla.

"Zápasu by víc slušela remíza 1:1 nebo 0:0. Bylo to pro nás každopádně velkou školou, každý takový zápas hráčům hodně dá, posune je dál. Borisov hraje pravidelně Ligu mistrů, Evropskou ligu, objektivně je takový soupeř daleko před námi. Hráči pak vidí velký fotbal přímo na hřišti, i to je výhoda soustředění," začal své hodnocení trenér Roman Pivarník, jehož slova vyšla na stránkách fczbrno.cz.

Ačkoliv BATE testovalo několik hráčů, většinu sestavy tvořili borci, kteří na podzim nastupovali v evropských pohárech. "I proti jejich bloku jsme si vytvořili čisté šance, měli jsme dobrou rozehrávku, vynikající hru v bloku. Největším problémem byly nevynucené ztráty míčů při hře dopředu, kdy jsme otevření. Po jedné takové jsme inkasovali, předtím zasáhl Halouska. Tohle nás trápí, jinak si proti nám soupeř šance v podstatě nevypracoval. Zachytávali jsme průnikové přihrávky, obrana pracovala solidně, do zakončení jsme Borisov nepouštěli. Obstáli jsme celkem dobře," pokračoval na klubovém webu šéf Poláka, Škody, Bazeljkuka a spol.

Samotné Brno nenastoupilo v nejsilnější možné sestavě. Proč? "Nechceme hráče přetěžovat, sám vím, že stejně neodehrajeme všech 14 jarních zápasů ve stejném složení. Kratochvíl cítil achillovku, to jsme si tedy pohlídali, Pilík hrál minule delší úsek, naopak jsme chtěli vidět Růska, který byl s reprezentací, zkusili jsme Acostu jako alternativu ve středu pole. Zkrátka jsme rozložili síly. Každý zápas chceme samozřejmě vyhrát, ale ne tak, abychom tomu přizpůsobovali plán. Stejná sestava by znamenala, že budeme ve středu trénovat v osmi hráčích. To si můžeme dovolit doma, ale ne tady, kde je každý den v ideálních podmínkách cenný." doplnil stránkami fczbrno.cz citovaný někdejší kouč Jihlavy, Sigmy, Bohemians či Plzně.

V pátek se dvanáctý tým HET ligy rozloučí se soustředěním duelem proti ruskému Chabarovsku. "Podobných zápasů bychom ideálně měli sehrát čtyři až pět. Jsem rád, že i díky utkání s Austrií se nám to tuhle zimu celkem daří. Čeká nás ještě jeden těžký soupeř," uzavřel stratég čerstvého vítěze zimní Tipsport ligy.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.