Nita vidí Spartu jako velký evropský tým: Připadá mi, jako bych tu už působil rok

Nita vidí Spartu jako velký evropský tým: Připadá mi, jako bych tu už působil rok
OBSAHUJE VIDEO

Pokud by Slovák Martin Dúbravka zůstal na Letné, rumunský gólman Florin Nita by se v Generali aréně vůbec neocitl. S prvním rozhovorem pro sparťanský kanál pomohl bývalému borci FCSB jeho krajan Bogdan Vatajelu.

"Dúbravkovi jeho nové angažmá přeju. Samozřejmě díky jeho odchodu jsem mohl přijít já. Získal jsem možnost udělat krok kupředu v mojí kariéře. Nečekal jsem, že se takhle posunu, ale jsem za to šťastný. Minulý týden byl dost hektický, a opravdu jsem toho hodně nacestoval. Z Málagy jsem letěl do Prahy, pak do Bukurešti a zase sem do Málagy," vyprávěl na stránkách sparta.cz třicetiletý strážce svatyně.

Ač se trenér FCSB nechal slyšet, že Nita odchází do kvalitnějšího mužstva, poslední vzájemné měření sil dopadlo pozitivněji právě pro rumunského obra, který byl ještě před časem znám jako Steaua Bukurešť. "Rozhodl jsem se přestoupit, je to nová výzva. Lákalo mě to zkusit a moc bych si přál se Spartou něco dokázat. Doufám, že s tímhle skvělým týmem budeme úspěšní. Udělal jsem velice důležitý krok v mé fotbalové kariéře. Přicházím do největšího klubu v Česku, ale také do velkého evropského týmu," pokračoval na oficiálních stránkách nového zaměstnavatele nový svěřenec Andrey Stramaccioniho.

Kolega Vorla a Bičíka by mohl v novém trikotu debutovat ve středu proti Spartaku Moskva (v Marbelle se hraje od 18:30). "Kluci mě přivítali velice dobře, chovají se ke mně od první chvíle přátelsky, připadá mi, jako bych tu už působil rok. Vůbec se necítím jako nováček. Všechno je super, nemám žádný problém. Doufám, že to tak zůstane a všechno půjde stejně dobře jako v prvním týdnu," liboval si Nita, jehož slova zveřejnil web sparta.cz.