Proč ředitel Plzně neustoupil Leedsu, Montpellieru, Bordeaux ani Newcastlu?

Proč ředitel Plzně neustoupil Leedsu, Montpellieru, Bordeaux ani Newcastlu?

Český reprezentant Michael Krmenčík už je s odchodem z Plzně spojován dvě přestupová období v řadě. Zahraniční výzva ho však bude zřejmě čekat až letos v létě, kdy se znovu otevře hlavní transferové okno.

V tisku se psalo až o pěti klubech a také o odmítnutých 350 milionech korun, což je na české poměry obrovský balík peněz. "Slíbil jsem trenéru Vrbovi, že Krmi zůstane. Druhá věc je, kdyby do toho vstoupil majitel. V tomto případě se totiž nebavíme o malých penězích, tři sta padesát miliónů je strašně moc. Částku jsem neustále navyšoval, abych to nikdy nemusel udělat. V létě se ozvala Slavia, v zimě Leeds, Montpellier, Bordeaux, nakonec Newcastle. Nabídky na Krmiho byly mimořádné. S majitelem klubu panem Paclíkem si v žertu říkáme, že svým způsobem jsme oba zralí na kazajku a převoz k Chocholouškovi," pronesl na stránkách sport.cz generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Nikde není psáno, že si čtyřiadvacetiletý dlouhán udrží výkonnost i produktivitu a že se budou podobná lanaření opakovat, lídr HET ligy je však přesvědčen o tom, že chybu neudělal. "Miroslav Pelta, někdejší šéf svazu, nám vzkázal, že jsme se zbláznili. Ano, jsme si vědomi rizika. Michael se může během jara zranit, nebo ztratit formu. Je to však jasný signál všem, že ligu nepovažujeme za hotovou věc," pokračoval sportem.cz citovaný západočeský funkcionář.

Během jednání však přeci jen k odchodu bývalého útočníka Dukly mohlo dojít. To vše v případě, pokud by jeho nový zaměstnavtel akceptoval půlroční hostování v Doosan aréně. "Udělal jsem nakonec úhybný manévr. Řekl jsem: ano, prodám vám ho, ale zůstane v Plzni ještě půl roku na hostování. Nikdo to neakceptoval. Pokud by na to některý z klubů kývl, přestup se zrealizoval," neměl problém přiznat blízký spolupracovník majitele Tomáše Paclíka.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.