Proč Plzeň nesáhla po Zemanovi? Nebyli jsme přesvědčeni, že budeme schopni naplnit jeho vize, tvrdí Šádek

Proč Plzeň nesáhla po Zemanovi? Nebyli jsme přesvědčeni, že budeme schopni naplnit jeho vize, tvrdí Šádek

Když vedl Pavel Vrba Viktorii ve své první éře a na spadnutí byl jeho odchod k českému národnímu mužstva, plzeňské vedení lanařilo o Doosan arény Zdeňka Zemana, jenž byl tehdy po předčasném konči v AS Řím na volné noze.

"Setkali jsme se v Římě, byl to příjemný rozhovor. Trval dvě a půl hodiny, když jsme odcházeli, na stole zbyl plný popelník. Pan Zeman je známý kuřák. Jak rozhovor plynul, pronesl jsem, že bychom mohli jít už k věci. Zapálil si a povídá: informoval jsem se na vás, jdete na mě moc rychle. Odpověděl jsem, že on je na mě zase příliš pomalý," prozradil na webu sport.cz generální ředitel aktuálního lídra nejvyšší české soutěže Adolf Šádek.

Jeho příchod se nakonec nerealizoval a Limberského a spol. tak postupně vedli například Uhrin, Krejčí či Pivarník. "Je škoda, že takový kouč v Česku nikdy netrénoval. Byl jsem tomu nakloněný. Jenže jsme v Plzni nechtěli narušit linii, po které jedeme. Peníze nebyly problém, přestože měl pan Zeman platnou smlouvu v AS Řím. Nebyli jsme přesvědčeni, že budeme schopni naplnit jeho vize," pokračoval na stránkách sport.cz známý plzeňský funkcionář.

Sedmdesátiletý vyznavač totálního fotbalu aktuálně sedí na lavičce Pescary, se kterou hraje Serii B. V minulosti už šéfoval nejen AS Řím či Laziu, ale také Luganu, Cagliari, Foggii, Lecce, Brescii, Avellinu, Neapoli, Salernitaně, Fenerbahce Istanbul či Crvene Zvezdě Bělehrad.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.