Benítez: Dúbravka se musí předvést

Debut brankáře Martina Dúbravky za anglický Newcastle se blíží. Dost možná černobílý dres oblékne již ve víkendovém duelu proti slavnému Manchesteru United. O tom ale rozhodne manažer klubu Rafael Benítez, který se pro The Chronicle na adresu bývalé opory Sparty vyjádřil.

Benítez: Dúbravka se musí předvést

V minulém utkání strak byl už Dúbravka na lavičce náhradníků a načerpal atmosféru. V dalším duelu už by mohl stát mezi třemi tyčemi, pokud na něj španělský kouč ukáže.

Nejdřív si ho však chce důkladně prověřit. Pokud to zvládne ještě před bitvou proti rudým ďáblům se teprve ukáže. „Martin umí hrát skvěle nohama. Myslím, že to o sobě prohlásil i v jednom z rozhovorů a je to pravda,“ uvádí pro The Chronicle Benítez a pokračoval: „Navíc je velmi agilní. Už na první pohled každého zaujme jeho povaha a jazyková vybavenost. Je zkušený a pomůže nám.“

Bude to už proti United? Dost možná. Dosavadní jednička Karl Darlow se proti Crystal Palace (1:1) zrovna dvakrát nevyznamenal. Předvedl pár velmi dobrých zákroků, přesto za svůj výkon sklidil spíše kritiku, když měl působit nejistě. To by mohlo hrát do not slovenskému reprezentantovi.

„Premier League je jiná, než kterákoli další soutěž. Proto musíme dobře zvážit, když Martina nasadíme. Musí se předvést a ukázat, že je lepší než jeho konkurenti,“ dodal bývalý kouč Realu nebo Liverpoolu.

O místo v brance bude Dúbravka soupeřit s Karlem Darlowem a Robem Elliotem, který se vrací z marodky a v letošní sezoně má na svém kontě šestnáct odchytaných zápasů. Darlow pak barvy Newcastlu hájil desetkrát.