Josepe Guardiolo, posloucháš? Jednička City by se nebála hry v záloze ani přímých kopů

Brazilský brankář Manchesteru City Ederson sice nehraje Premier League příliš dlouho, ale chválen už je i daleko za zdmi domovského Etihad Stadium.

Josepe Guardiolo, posloucháš? Jednička City by se nebála hry v záloze ani přímých kopů

"Je to jakao mít v brance Ronalda Koemana. Dokáže rozdávat míče po celé ploše hřiště, uklidňuje jejich hru. Ve stylu, jakým se prezentují, je to ohromná zbraň," chválil někdejšího brankáře Benfiky kouč Burnley Sean Dyche.

Ten, jenž z postu jedničky vystrnadil chilského reprezentanta Claudia Brava, jemuž dává čichnout pouze v anglických pohárových utkáních, je nejtechničtějším strážcem svatyně na ostrovech a dokonce by si prý troufl hrát i v poli...

"Když jsem byl v mládežnických týmech Benfiky a někdo chyběl, mohli mě kdykoliv postavit do středu pole. Nikdy jsem s tím neměl problém. Pokud to bude nevyhnutelné, budu připraven. Ano, nebylo by to jednoduché, zvlášť v Premier League ale s takovou výzvou bych se vypořádal," překvapil svěřenec manažera Josepa Guardioly, jenž lovil míč ze sítě v šestadvaceti duelech pouze devatenáctkrát a ve dvanácti případech dokázal udržet čisté konto.

Čtyřiadvacetiletý brankář by si dokonce na modré straně Manchesteru věřil i na zahrávání přímých kopů. Stačila by k tomu zelená od španělského manažera. "Pracoval jsem na tom už od svých začátků v Sao Paulu. V akademii jsem dal z přímáků i několik gólů. Jeden z trenérů mi dodával kuráž, i když jsem je původně zahrávat nechtěl. Když jsem se začal trefovat, vše se změnilo. Teď už to ale nedělám. V Citizens je na tom navíc hned několik specialistů a přede mnou je mnoho dobrých hráčů," usmíval se kolega Davida Silvy, Gabriela Jesuse či Sergia Agüera.