Škriniar už klidně mohl být v Manchesteru. Za jakých okolností dostane v létě zelenou?

Škriniar už klidně mohl být v Manchesteru. Za jakých okolností dostane v létě zelenou?

Italské Calcio Mercato oznámilo, že by mohl Milan Škriniar opustit milánský stadion Giuseppe Meazzy již v letním přestupovém období a to v případě, že by se jeho Nerazzurri nepodařilo probojovat do Ligy mistrů.

Ač by se to po skvělém startu a dlouhé šňůry bez prohry mohlo zdát jen jako formalita, krize v Serii A je více než patrná, o čemž svědčí nelichotivá šňůra devíti duelů bez vítězství a pokles až na čtvrté místě s patnáctibodovým odstupem na lídra z Neapole.

Jediní dva hráči, kteří podle médií drží konzistentní výkonnost, jsou kapitán a nejlepší střelec Mauro Icardi a právě slovenský stoper s minulostí v Sampdorii Janov, o kterém se v minulých týdnech a měsících psalo, že má namířeno tu do Realu, tu do Barcelony, případně do Manchesteru United či Manchesteru City.

Podle výše zmíněného zdroje už mohl slovenský reprezentant s bilancí 23 startů a tří branek klidně hrát Premier League. Citizens totiž položili na milánský stůl 65 milionů eur. Inter však svou defenzivní oporu udržel a tak se za stejnou sumu stěhoval na ostrovy o rok starší střední obránce Aymeric Laporte z Bilbaa.

Vedení Interu se neplánuje perspektivního exžilinského zadáka zbavit ani v hlavním transferovém okně. Zelenou by dostal jen v případě absence v Champions League. Co říká této informaci jeho agent Karol Csontó? "Je to až za šest měsíců a do té doby se může stát strašně moc věcí. Také bude mistrovství světa. V létě může být úplně nová situace a těžko předpovídat, co se v něm přihodí. My budeme rádi, pokud bude Milan pokračovat ve skvělých výkonech a ndále se zlepšovat. To je teď nejpodstatnější," citoval web sport.sk slova manažera.