Egypťan Hamdy začíná sparťanskou misi pod Horňákem: Snad se mi v mém prvním klubu v Evropě bude dařit

Egypťan Hamdy začíná sparťanskou misi pod Horňákem: Snad se mi v mém prvním klubu v Evropě bude dařit

Sparta se v zimě posílila o hráče jako Nita, Stanciu, Kanga či Ristič, ovšem nebylo to všechno. Ve stínu dotyčných příchodů bylo získání egyptského mladíka Ahmeda Hamdyho, jenž slaví v sobotu 20. února své dvacáté narozeniny.

Perspektivní tvořivý záložník, jenž byl před časem na testech i v Basileji, která mu však nabídla scénář, jenž se mu nelíbil, dosud hrál za káhirský celek Al-Ahlí a svou pražskou etapu začíná ve sparťanské juniorce, kterou vede Michal Horňák.

V mládeži by měl setrvat do léta, čili celou druhou polovinu sezony. "Odmítl jsem to a rozhodl jsem se přestoupit do jiného velkého klubu, abych měl víc šancí hrát za A tým. Sparta je jeden z největších klubů v Evropě, drží rekord v počtu českých titulů a pravidelně hraje v Evropské lize. Doufám, že se mi v mém prvním klubu v Evropě bude dařit. Budu to brát krok po kroku," citoval Deník Sport hráčova slova pro server Kingfut.com.

Mládežnický reprezentant Egypta, jehož příchod do Česka pomohl zrealizovat agent Pavel Zíka, už si připsal za juniorku slavného "S" několik startů v přípravě - gólově se prosadil například proti Hvozdnici.

Za tabulkově druhou Spartu bude Hamdy debutovat 19. února na půdě Jablonce.