Jestli se to stane, tak se to stane, přiznal trenér LA Galaxy zájem o Ibrahimoviće

Jestli se to stane, tak se to stane, přiznal trenér LA Galaxy zájem o Ibrahimoviće

To, o čem se hovořilo jako o velkém trháku v anglické Premier League, může být brzy u konce. Před jindy fantastickým útočníkem Zlatanem Ibrahimovićem stojí po těžkém zranění důležité rozhodnutí. Utká se s Lukakuem o pozici útočníka číslo jedna, nebo se pokusí důstojně ukončit kariéru za velkou louží? 

José Mourinho již v průběhu sezony stihl prohlásit, že i když se Zlatan vrátí do sestavy, belgický útočník Romelu Lukaku bude stále před švédským kanonýrem upřednostňován. Nicméně sezona je dlouhá a možnost by mohla přijít alespoň v jiné soutěži.

Šance sice přišla, ovšem návrat po tak těžkém zranění, jako jsou přetržené kolenní vazy, nikdy nebývá lehký. A  ve fyzicky náročné soutěži, jako je Premier League, to platí jakbysmet. Ibrahimović se po návratu gólově prosadil pouze v ligovém poháru v utkání s Bristolem, jenže na tuto trefu již navázat nedokázal, neboť se opět zranil.

Únik ze současné krize by mu i s ohledem pro patřičnou rekonvalescenci poskytl trenér LA Galaxy Sigi Schmid. Ten ve svém vyjádření jasně uvedl, jak by byl rád, kdyby se jeho týmu podařilo ulovit šestatřicetiletého útočníka Rudých ďáblů.

„Jestli se to stane, tak se to stane. Právě se soustředíme na přípravu a trénujeme s hráči, co máme k dispozici. Zlatan je velký hráč a jako takový má velký vliv na tým i vývoj utkání. Nezáleží na tom, jestli se bavíme o něm, Neymarovi nebo Messim. Každý velký hráč má svou přítomností obrovský vliv na tým, v němž působí. A my chceme vyhrávat,“ řekl Schmid novinářům.