Lipsko chce udržet Wernera. Odolá nájezdům z Ostrovů?

BUNDESGÓLY JANA HRABÁLKA

Lipsko opět úspěšně bojuje o pozici vicemistra Německa, v bundeslize je druhé. Opět chce na podzim hrát Ligu mistrů a chce v ní uspět více, než současným „sestupem“ do Evropské ligy. K tomu vede několik cest. V klubovém dění se jich jistě promítne víc, ale jedna dominantní se rýsuje už nyní.

Lipsko chce udržet Wernera. Odolá nájezdům z Ostrovů?

Tím je „boj“ o největší lipský klenot současnosti – útočníka Timo Wernera. Do Lipska přišel v létě 2016 ze Stuttgartu za 10 milionů euro, během dvou let svoji cenu zhodnotil šestkrát na současných 60 milionů. A zdaleka to není konečná suma.

V obsáhlém rozhovoru v magazínu Kicker o tom hovoří sportovní ředitel Red Bullu (pardon, Rasenballu) Ralf Rangnick. Navzdory tomu, že teprve 21 letý útočník má v Lipsku smlouvu do léta 2020 a právě proto, že o rodící se hvězdu se zvyšuje zájem mezi kluby absolutní evropské špičky. A tam RB Lipsko zatím nepatří.

„Tima letos v létě nikam nepustíme,“ pronesl na stránkách Kickeru Rangnick. Vzkazuje tak prostřednictvím renomovaného tisku, že značka TW zůstane zatím v majetku Lipska. „Jednáme o prodloužení jeho stávajícího kontraktu, platného do roku 2020, jsme ve fázi, kdy si zatím obě strany vyříkávají své představy,“ prozradil Rangnick.

Co vlastně prozradil? Hlavně to, že už o dva roky dříve si chtějí útočníka pojistit a odrazit tlak zvenčí. „Jedno vím jistě, Timo bude v Lipsku hrát nejen toto jaro, ale i v příští sezoně,“ má jasno sportovní ředitel klubu.

Z jeho slov je jasně cítit obava z mnohem silnějších fotbalových destinací. Z domácích, tedy německých, luhů a hájů, může hrozit nebezpečí pouze z Bayernu, s odřenýma ušima ještě z Dortmundu. Rangnick však ví, odkud vane největší nebezpečí. Správně: z britských Ostrovů, kam televizní práva přivalila obrovské množství finančních prostředků. „I proto bude nejzásadnějším bodem případného prodloužení Wernerovy smlouvy finanční otázka,“ potvrzuje Rangnick. Podle informací německého tisku bere Werner týdně v přepočtu 85 000 euro, což je ve srovnání s příjmy ve špičce Premier League výrazně méně.

Může být v létě vše jinak? Jistě, do hry vstoupí mistrovsví světa v Rusku, kde by Werner mohl být útočným tahounem Německa. A tím by navýšil svůj kredit, ať už sportovní či finanční. A kdyby zaklepal takový Guardiola na lipská vrata, jak se říká čelem a v ruce měl dva balíky peněz, může se sportovní vedení stavět na hlavu a majitel Red Bullu Mateschitz, obchodník každým coulem, v mžiku svůj klenot prodá…