Uhrin nebyl spokojený se zkušenějšími a otevírá dveře odchovancům. Na jaké 2 nováčky hodlá vsadit?

Ostřílený trenér Dušan Uhrin mladší přes zimu mladoboleslavský soubor výrazně omladil a většina hráčů by měla mít podle jeho názoru lepší období svých kariér před sebou.

Uhrin nebyl spokojený se zkušenějšími a otevírá dveře odchovancům. Na jaké 2 nováčky hodlá vsadit?

Během přestávky sehrál celek z města automobilů deset přípravných duelů s bilancí sedmi vítězství a tří porážek. Jak se absolvovaný program pozdával bývalému stratégovi Plzně či Slavie?

"Se zimní přípravou jsem velice spokojený, vydařilo se nám počasí a na umělé trávě jsme trénovali minimálně. Na Kypru jsme absolvovali slušné zápasy, ve kterých jsme jednou vyhráli a dvakrát prohráli, ale hlavně první dva jsme odehráli velice dobře. Generálku proti druholigovému soupeři z Českých Budějovic jsme sice jednoznačně vyhráli, ale úplně se vším jsem spokojený nebyl, protože hráči tam udělali věci, které jim opakovaně vytýkám a které potřebujeme do nejbližšího zápasu o ligové body napravit," citoval web fkmb.cz slova nadřízeného Magery, Matějovského, Mebrahtua a spol.

Proti Dynamu poslal Uhrin sestavu, která se bude podobat prvnímu jarnímu mistrovskému utkání z osmdesáti procent. Sám kormidelník navíc nevylučuje, že na poslední chvíli ještě dorazí do jeho kádru i nové posily, protože přestupové období ještě v tuzemských podmínkách neskončilo.

"Nebyl jsem spokojený s tím, jak jsme na podzim hráli a prohrávali se zkušenými hráči v sestavě. Proto jsme vsadili na mladoboleslavské odchovance, kteří se vrátili z hostování nebo posunuli z juniorky. Věřím, že nám to vyjde, i když není všechno ideální. Musíme být trpěliví, ale postupně jistě mladí hráči porostou, protože mají před sebou velkou perspektivu, zejména Kateřiňák a Ladra," doplnil stránkami fkmb.cz citovaný syn trenéra vicemistrů Evropy z roku 1996.

Ačkoliv zůstanou na startu jara mimo hru Klobása, Fabián, Rada a Kysela, Mebrahtu, Hubínek a Šušnjar už by měli být k dispozici