Real stupňuje tlak, chce Wernera. Lipsko se brání, ale ví, že se dostává do slepé uličky

Jednadvacetiletý útočník Timo Werner se stal předmětem zájmu španělského Realu Madrid, který je ochoten za hráče vynaložit až 150 milionů eur. Prezident Realu, Florentino Pérez, si podle deníku Marca informuje, že získání původního přestupového cíle, Harryho Kanea, nebude vůbec lehké, a proto se obrací na plán B v podobě lipského Wernera.

Real stupňuje tlak, chce Wernera. Lipsko se brání, ale ví, že se dostává do slepé uličky

Přestup již od prvních spekulací kategoricky vylučuje sportovní ředitel Lipska Ralf Rangnick. I on však ví, že pokud si Werner dupne, s přestupem ani on nic neudělá. Werner na podzim prohlásil, že se chce stát špičkovým útočníkem evropských parametrů a že si uvědomuje, že pro tento cíl musí přestoupit do lepšího klubu. Dříve Werner také přiznal, že Lipsko je "pouze" jedním ze schodů jeho kariéry. 

„Určitě neodchází, chceme aby dodržel smouvu, kterou zde má platnou až do léta 2020, proto se k zájmu žádných klubů nebudu vyjadřovat,“ prohlásil ostře pro německý RevierSport sportovní ředitel Lipska Ralf Rognick. Werner přišel do Lipska v roce 2016 za deset milionů eur z jihoněmeckého Stuttgartu, který tehdy sestoupil do druhé nejvyšší německé soutěže. 

Jednadvacetiletý Werner odehrál za Lipsko doposud dohromady 57 soutěžních zápasů, ve kterých vstřelil 35 branek a je tak jedním z nejlépe hodnocených mladých útočníků Evropy. Werner už je také stálým členem seniorské německé reprezentace a neměl by tedy chybět na nadcházejícím mistrovství světa, které může případný přestup do Realu Madrid také ovlivnit.