Mourinho potřebuje pro úspěch nahradit stárnoucího Matu. Hvězdnou posilu si vyhlédl ve Španělsku

Trenér Manchesteru United José Mourinho ví, že potřebuje v létě omladit kádr, a proto udělá podle španělského deníku Don Balon vše proto, aby přivedl španělského záložníka, který nyní působí v Realu Madrid, Isca. Podle kritiků se však Isco v silově laděné Premier League neprosadí, neboť jeho hlavní doménou je technika a ne síla. Proto prý Iscovi více sedne právě Premier League.

Mourinho potřebuje pro úspěch nahradit stárnoucího Matu. Hvězdnou posilu si vyhlédl ve Španělsku

Navzdory vyjádření o síle Isco v minulosti prohlásil, že by se rád jednou do Premier League podíval a jeho přestup do Chelsea byl ve hře již v roce 2013, kdy se však Isco nakonec rozhodl z Málagy přestoupit právě do Realu, za třicet milionů eur. V Realu se útočný záložník Isco propracoval mezi základní pilíře mužstva a za klub odehrál doposud dohromady 223 soutěžních zápasů, ve kterých vstřelil 39 gólů.

Pětadvacetiletý Isco by do United podle anglických médií šel za částku okolo 150 milionů eur. Případný přestup však počítá s odchodem Juana Maty z Manchester United. Mata by mohl klidně jít i do Realu, kde již působil mezi lety 2003 a 2007, ale do "áčka" slavného klubu z hlavního města Španělska se neprosadil.

Isco je od roku 2013 také španělským reprezentantem, přičemž za národní tým si připsal 24 startů, ve kterých vstřelil 7 gólů. S Realem vyhrál Isco jednou španělskou La Ligu a třikrát Ligu mistrů UEFA. V loňské sezóně se Isco svými výkony dokonce probojoval do týmu sezóny Ligy mistrů. V roce 2013 byl zase vyhlášen třetím nejlepším hráčem mistrovství Evropy do jednadvaceti let.