Škoda je po nepříjemných peripetiích zpět: O nějaké formě nechci moc mluvit

Zkušený brněnský útočník Michal Škoda neměl moc klidnou zimu. Byl totiž přibržděn nepříjemným zraněním  podobě otoku na stydké kosti.

Škoda je po nepříjemných peripetiích zpět: O nějaké formě nechci moc mluvit

"Vzniklo to z přetížení. Vloni, jak jsem se vracel z Norska, jsem měl jen dva dny dovolené, a ty jsem promarodil v posteli. Šlachy a svaly v oblasti pánve se přetížily, což mělo za následek otok. Vystřelovalo to do břicha a do třísla. Nebylo to ale tak kritické jako u házenkáře Jíchy, který musel se stydkou kostí na operaci. Já už trénuji naplno, jsem zdravý a jsem za to strašně rád," pronesl idnes.cz citovaný svěřenec kouče Romana Pivarníka.

Bratr slávistického útočníka a českého reprezentanta Milana Škody odletěl na turecké soustředěn pouze s dvoudenním zpožděním a jakožto žolík naskočil do všech tří přípravných duelů. "Nějakých 14 dní v lednu jsem jezdil na kole, byl jsem v posilovně, pak už jsem chodil běhat ven. Trénoval jsem dvakrát denně, byl jsem pod dozorem kondičního trenéra, takže jsem se připravil poctivě a v rámci možností. Je samozřejmě lepší být s mančaftem a absolvovat všechno, ale s tím, co jsem natrénoval, když mi to zdraví dovolilo, můžu být spokojený," pokračoval na webu idnes.cz kolega Melichárka, Bazeljuka, Acosty a spol.

Ačkoliv se v mužstvu zvýšila konkurence a Zbrojovka přivedla například ruského útočníka Konstantina Bazeljuka, který určitě nebude chtít sedět na lavičce, hráč se zkušenostmi z norské ligy zatím hodlá řešit pouze sebe a svůj stav. "Fyzicky se cítím docela dobře, jen herní praxe není taková. Ale myslím si, že každým tréninkem s balonem je to lepší a lepší. O nějaké formě nechci moc mluvit, to člověk pozná stejně až po pár zápasech, ale snad to je tak, jak to být má. Zapojil jsem se do hodně tréninků, nácviků a her, které by mi měly v návratu pomoct," uzavřel na stránkách idnes.cz stále ještě devětadvacetiletý střelec s minulostí ve Viktorii Žižkov či Českých Budějovicích.