Olomoucký Plšek: Zahraničí? Je to sen, ale musím to potvrzovat výkonnostně a statisticky

Olomoucký Plšek: Zahraničí? Je to sen, ale musím to potvrzovat výkonnostně a statisticky

Čtyřiadvacetiletý středopolař Sigmy Jakub Plšek dokazuje, že může být pro svůj tým rozdílovým hráčem a že 18 branek nastřílených v minulém ročníku Fotbalové národní ligy nebyla náhoda.

Na podzim v HET lize si svěřenec trenéra Václava Jílka připsal 4 branky a 3 asistence. V právě doznívající zimní přípravě také skóroval čtyyřikrát a je připraven na pokračování hanáckého ataku čela tabulky.

"Ale spokojený se sebou nejsem. Nejsem nikdy spokojený, bral bych klidně gólů víc. Pár – co pár, docela dost – šancí jsem měl spálených, takže doufám, že jaro bude ještě lepší. A celý tým pošlapeme tak, jak na podzim. Slyšel jsem pár hlasů, že na první ligu nebudu stačit, tak jsem to chtěl nějakým způsobem vyvrátit. Doufám, že se to daří, ale chci na podzim navázat statisticky a hlavně herně," pronesl v interview pro idnes.cz kolega Řezníčka, Falty a spol.

Plšek přitom nepatří mezi žádné rychlostní typy a je si toho dobře vědom. "Na zakončení při dobrém výběru místa není potřeba moc dynamiky, ale v některých aspektech hry může chybět. Na druhou stranu kolem sebe mám plno kvalitních hráčů – Faltu, Zahradníčka. Rychlostní typy. Takže ani není potřeba něco rychlostně tvořit, oni to tam rozeběhnou za mě. Já spíš dávám míče za obranu. V určité fázi to handicap je, ale je to o tom, dostat se do souboje včas, načíst si ho v hlavě dopředu a trošku předvídat. My pomalejší typy musíme hrát víc hlavou. Nesmíme chodit zbrkle do nesmyslných kliček na dlouhou nohu a podobně," pokračoval na webu idnes.cz Plšek, jenž by se chtěl přiblížet ke stylu, jakým hraje hvězda Udinese Antonín Barák, jenž dynamiku nahrazuje myšlením, sílou v soubojích a dobrým výběrem místa.

Sám už dorostl do věku, kdy by se nebránil ani kroku jinak. Již v loňském roce ho ostatně sledovaly celky z polské Ekstraklasy. "Něco se ke mně dostalo, ale nijak jsem to nevnímal. Zahraničí je sne každého fotbalisty. Nebudu výjimka. Ale to musím potvrzovat výkonnostně a statisticky," uzavřel na webu idnes.cz Plšek, jehož tým vstupuje do jarní části těžkým soubojem s vedoucí Plzní.