Plzeň pouští do Jablonce perspektivního obránce. První ligovou šanci mu tak zřejmě dá Rada

Dvaadvacetiletý stoper Jiří Piroch je odchovancem i kmenovým hráčem Viktorie Plzeň a kromě západočeského trikotu již navlékl i dresy Baníku Most, Jiskry Domažlice či Pardubic, za které v první polovině Fotbalové národní ligy skóroval třikrát.

Plzeň pouští do Jablonce perspektivního obránce. První ligovou šanci mu tak zřejmě dá Rada

Na jaře 2018 ho však čeká HET liga pod trenérem Petrem Radou. Protože na Střelnici uspěl na zkoušce, do konce aktuálního ročníku bude hostovat právě v Jablonci.

"Jiří Piroch s námi absolvoval herní soustředění v Portugalsku, kde nastoupil v druhém utkání proti Dalkurd FF. Jeho branka hlavou na 1:1 po standardní situaci nám otevřela cestu do finále turnaje Atlantic Cup," zaznělo na stránkách fkjablonec.cz.

"Jiří Piroch je mladý a perspektivní hráč. Potřebuje mít herní vytížení, hostování v prvoligovém celku pro něj bude ideální příležitostí, jak získat cenné zkušenosti," doplnil generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Střední obránce, jenž se tak stal spoluhráčem Hanuše, Chramosty, Doležala, Trávníka či Masopusta, bude v novém prostředí nosit číslo 6.

V generálce na ostrou jarní část odehrál Piroch celých devadesát minut proti Štěchovicím a pomohl udržet čisté konto. V základní sestavě ho tak půjde čekat i 17. února v severočeském klání proti teplickým Sklářům.