Největší fotbalový talent? Henry mu radí, ať přestoupí...

Thierry Henry, legenda Arsenalu, Barcelony či třeba Juventusu, radí jednomu z největších talentů fotbalu, ne-li tomu vůbec největšímu, co má dělat!

Největší fotbalový talent? Henry mu radí, ať přestoupí...

Tím je Marcus Rashford. Fanoušci Manchesteru United si jej hýčkají a vůbec nepřipadá v úvahu, že by jej vyháněli z klubu. Podle Henryho je to ale vzhledem ke konkurenci na Old Trafford nejlepší možný scénář Rashfordovy kariéry.

Legenda francouzské reprezentace k jeho situaci a hernímu nevytížení řekla: "Pro hráče je nejdůležitější, aby sbíral co nejvíce minut a co nejčastěji se dostával na hřiště. Proto mu doporučuji přestoupit," nechal se slyšet Henry.

"Je pravda, že několik hráčů to mělo stejně začátkem kariéry. Zahřívali lavičku a potom dostávali čím dál víc herních příležitostí a poté se z nich staly legendy. Třeba Michael Owen. Ale mohl bych jmenovat více hráčů," pokračovala ikona Gunners v tomto tisíciletí.

Je zde ale otázka, proč Henry nevěří Rashfordovi. I on sám si musel projít těžkými začátky a přestupem z Juventusu do Arsenalu, aby se z něj stala hvězda. Owen byl zase trpělivý. "Rashford není v Manchesteru využíván tak, jak by měl. Někdy hraje útok, někdy hraje křídlo, někdy hraje tak, někdy všelijak. To mu neprospívá. Měl by zamířit do klubu, kde najde okamžité uplatnění," prozradil Henry.