Nejlepší podzimní střelec Sparty je mimo hru: Budu se snažit co nejrychleji dostat zpět do plného tréninku i zápasů

Letnou se pár dnů před startem jara rozezněla smutná zpráva. V úvodních kolech odvetné části sezony HET ligy se totiž bude muset Sparta obejít bez ofenzivně laděného Josefa Šurala.

Nejlepší podzimní střelec Sparty je mimo hru: Budu se snažit co nejrychleji dostat zpět do plného tréninku i zápasů

Dodatečné vyšetření nejlepšího střelce slavného "S" v dosavadním průběhu ligové sezony prokázlo zlomeninu na palci u nohy.

Jak zaznělo na webu sparta.cz, doba léčby se odhaduje až na měsíc a půl. "Zlomenina posledního článku na palci nelze zafixovat, takže nemá na noze sádru. Doba léčby se odhaduje až na 6 týdnů, po pár týdnech podstoupí test, jak moc zraněná část nohy bolí přímo v kopačce během tréninku."

Člen širšího kádru české reprezentace s minulostí v Brně či Liberci je samozřejmě smutný. "Mrzí mě to, protože zranění přišlo krátce před zahájením jarní části sezóny. Budu se snažit, co nejrychleji dostat zpět do plného tréninku i zápasů a být schopný pomoct týmu," prohlásil na klubovém webu svěřenec kouče Andrey Stramaccioniho.

Sedmadvacetiletý útočník naskočil v přípravě do tří utkání. Proti Loko Vltavínu i Aalborgu se mu podařilo skórovat. V prvních týdnech jara budou muset jeho produktivitu nahradit spoluhráči Kadlec, Lafata či Ben Chaim...