Ikaunieks by bral v Jablonci několikanásobně více. Jihlavu ale neobměkčily ani Peltovy miliony

Přestupové období na tuzemském písečku ještě neskončilo a Jablonec chtěl pár dní před startem odvetné části HET ligy posílit svou ofenzivní řadu v Jihlavě.

Ikaunieks by bral v Jablonci několikanásobně více. Jihlavu ale neobměkčily ani Peltovy miliony

Severočeský celek toužil přivést k dvojici Chramosta a Doležal čtyřiadvacetiletého lotyčskéo reprezentanta Dávise Ikauniekse, kolem něhož už loni kroužily například Boleslav, Zlín či Bohemians 1905.

Jablonec nabízel 12 milionů korun plus bonusy, které by se v případě dobré výkonnosti jeho cíle přiblížily 20 milionů korun. Jihlavský klenot lákal i na několikanásobně vyšší plat, než bere aktuálně na jihlavské půdě.

Poslední celek prvoligového peletonu však nabídku Peltova klubu v pondělí zavrhl. "Je to pravda. Nabídka byla super pro klub i pro hráče, Vysočina ale ani nechtěla jednat. Vypadá to, že jaro stráví v Jihlavě," prozradil Deníku Sport agent Pavel Zíka.

Manažer připustil, že Lotyš o přestup za lepší stojí a je si vědom zájmu okolí, nicméně k protestům či bouřím nedojde. "Rozumím tomu, že klub nechtěl přijít o klíčového hráče. Do začátku ligy zbývá pár dní, těžko by sehnali útočníka jeho kvalit. A Dávis je profík, bude si plnit povinnosti. Má dobrou povahu," doplnil na stránkách Sportu Zíka.

V úvahu tak připadá scénář, který ho poslal do nového klubu až v letním přestupovém okně. "Česká TOP 3, to by mohl být směr," naznačil agent, jenž ozřejmil, že je v kontaktu se dvěma celky z ruské Premier League a předběžný zájem projevil právě trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

Současný Ikaunieksův chlebodárce však trvá na tom, že ho nepustí za méně než 850 tisíc eur, čili něco málo přes 21 milionů korun.