Kvalitně jsme posílili, libuje si Procházka, který o bojích o udržení také něco ví

Jedním ze sedmi nových hráčů Baníku a celkově čtvrtou posilou do ostravské defenzivy je třiatřicetiletý stoper Václav Procházka, jenž už má za sebou na Bazalech i podpis časově nespecifikovaného kontraktu.

Kvalitně jsme posílili, libuje si Procházka, který o bojích o udržení také něco ví

"V Turecku už se nešlo domluvit na dalším pokračování. Do Baníku mě přivedla nabídka majitele pana Brabce a osobní jednání s ním. Moc jsem toho za ten půlrok v Turecku opravdu nenahrál, ale fyzicky jsem na tom dobře a celý zápas zvládnu v pohodě. Za těch pět týdnů jsem vypadl z herního i tréninkového rytmu a není to jednoduché, ale do prvního ostrého zápasu ještě pár dní schází. To by mělo stačit," pronesl na webu sport.cz trojnásobný šampion české ligy s Viktorií Plzeň.

S tím, že ho tentokráte čelo tabulky mine, samozřejmě počítá. "Když jsem přišel v 19 letech do Plzně, tak jsme taky hráli o udržení, takže o tom trochu vím. Je to ale samozřejmě jiné než hrát o tituly. Nicméně tým je tady dobrý a má na víc než hrát jen o záchranu," pokračoval na stránkách sport.cz kolega Filla, Laštůvky, Fleišmana, Diopa a spol.

Ostrava měla na podzim problémy právě vzadu. Dle výsledků posledních dvou přípravných duelů, v nichž inkasovala celkem šestkrát, se však zatím příliš nepoučila. "Poznáváme se, je to vidět, občas chybí lepší zajištění, posuny. S každým tréninkem to ale bude lepší a lepší. I ten prohraný zápas se Slavií by nám měl pomoct. Byly tam dobré věci, ale i chyby, po kterých padaly góly," doplnil svěřenec kouče Radima Kučery.

Patnáctinásobný reprezentant s minulostí v Boleslavi či Slovácku, jehož konto zdobí přesně 300 prvoligových vystoupení a 20 gólů, je přesvědčen o tom, že na patnácté příčce nebudou dlouho. "Viděl jsem několik podzimních zápasů a Baník v nich nehrál špatně. Dával hodně gólů, ale taky jich na druhou hodně dostával. Teď jsme ale kvalitně posílili a ti noví hráči tým určitě pozvednou, takže to by mělo být lepší," uzavřel Procházka, jehož slova vyšla na sport.cz.