Krmenčíka milionové spekulace nevzrušovaly: Až mě Plzeň prodá, můžeme si říct, že jsem drahý

Čtyřiadvacetiletý český reprezentant Michael Krmenčík z Viktorie Plzeň, který se stal tento týden otcem, se v zimní přestávce nenechal rozrušit ani vykolejit žádnými přestupovými spekulacemi typu Newcastlu United a nabízených 350 milionů korun.

Krmenčíka milionové spekulace nevzrušovaly: Až mě Plzeň prodá, můžeme si říct, že jsem drahý


Bývalý hráč Dukly tušil, že v Doosan aréně zůstane. "Jiná možnost nebyla ve hře. I kdybych přišel za panem Šádkem a řekl mu, že mám skvělou nabídku, o které beztak věděl, stačilo by se na něj jen podívat. Hned bych věděl, co mi chce říct. Počkej do léta," uvedl na stránkách sport.cz kolega Bakoše, Chorého, Hořavy a spol.

A že by měl tlačit na vedení, případně stávkovat a přestup za lepším si vydupat? Takový nejlepší střelec západočeského podzimu jednoduše není. Důvodem jsou jeho skvělé vztahy s management. "Jsem v Plzni šťastný jako blecha, vytvořili mi tu fantastické podmínky. Chci vyhrát titul a co bude dál, nechávám na toho nahoře. Netajím se tím, že moje srdce patří Viktorce. Když jsem jako malý hrál za Sokolov, chodily na mě nabídky ze Sparty, ze Slavie, z Teplic. Pan Šádek, který znal mě, i celou moji rodinu, mi povídá: vezmu tě s sebou do Plzně. Dám ti dorosteneckou smlouvu, zařídím internát. Šel jsem hned. Měl jsem to blízko, máma slíbila, že mě bude kontrolovat. Měl jsem zařízené i obědy a večeře. Nesměl jsem to nikomu říkat, spoluhráči by žárlili. Zatímco já měl teplou večeři, oni si dávali jogurt s rohlíkem. Vydělal jsem si až deset tisíc korun, ještě mi nebylo osmnáct. Měl jsem podmínky, abych se do toho mohl opřít naplno od patnácti. Prošel jsem dorostem, béčkem, pak si mě pan Vrba stáhl do mužů," pokračoval stránkami sport.cz citovaný klenot aktuálního lídra HET ligy.

Nijak ho nevzrušovalo ani to, když médii ještě před pár týdny létaly sumy typu 350 milionů korun. Pokud by za dotyčné peníze odešel, zařadil by se mezi desítku nejdražších fotbalistů všech dob. "Částky, za které přestupují Neymar, Mbappé a další, jsou nesmyslné. V Premier League se ale třistamiliónové přestupy dějí běžně. Byl bych jenom kapka v moři. Ještě jsem navíc nikam neodešel. Až mě Plzeň prodá, můžeme si říct, že jsem drahý," uzavřel 190 centimetrů vysoký Krmenčík, od něhož se bude čekat střelecký příspěvek třeba hned ve čtvrtek večer na půdě Partizanu Bělehrad.