Šumulikoski varuje Baník, Spartu a Sigmu: Jsme schopni hrát rovnocenně i se silnými celky

Byť Slovácko přezimuje až na čtrnácté pozici s jednobodovým náskokem na sestupovou pozici, nejen ředitel Petr Pojezný pevně věří, že se boj o záchranu zvládne.

Šumulikoski varuje Baník, Spartu a Sigmu:  Jsme schopni hrát rovnocenně i se silnými celky

Optimisticky naladěn je také kouč Michal Kordula a to i přesto, že jeho svěřence čeká v prvním jarním kole posílený Baník, který přivedl v posledních týdnech hned sedm nových tváří....

"O tom moc nepřemýšlíme. Jdeme do jara sebevědomě, jsme přesvědčeni, že se nemáme čeho bát. Hodláme být mnohem ofenzivnější než na podzim. Budeme se rvát ze všech sil, chceme co nejdřív z chvostu tabulky utéct," má jasno trenér," citoval web sport.cz slova Korduly, jenž v úvodních kolech nemůže počítat s gruzinským útočníkem Sikarulidzem.

V podobném duchu hovořil také makedonský kapitán klubu z Uherského Hradiště Velič Šumulikoski. "Máme určitě na lepší umístění. Dlouhodobě tvrdě pracujeme, snad se nám za to bůh odvděčí. Stát se může všechno, avšak sestup si nepřipouštíme. Já trochu obavy z jara mám, ale v kabině na mladících kolem sebe vidím, že žádnému velkému stresu nepropadají. A to je asi dobře," doplnil velezkušený borec.

Pokud jde o los, po Baníku přivítá Slovácko na domácí půdě Spartu a pak ho čeká výjezd na hanáckou půdu, kde na podzim zářila Sigma. "My jsme schopni hrát rovnocenně i se silnými celky. Baník má teď v kádru velká jména, to ovšem ještě automaticky neznamená vysokou kvalitu, jak jsme mohli na podzim poznat třeba na příkladu Sparty. Možná je lepší, že se s Ostravany utkáme hned na úvod, když ještě nebudou tolik sehraní," uzavřel na webu sport.cz. šestatřicetiletý veterán Šumulikoski, jenž v minulosti prošel také Zenitem Petrohrad, Bursasporem, Ipswichem či Prestonem a před návratem na Moravu si dokonce zahrál i za čínský celek Tianjin Teda.