Konaté konečně mává Letné. Českou HET ligu ovšem neopouští...

Konaté konečně mává Letné. Českou HET ligu ovšem neopouští...

Sedmadvacetiletý křídelník z Pobřeží slonoviny Tiémoko Konaté konečně opouští Spartu, za kterou odehrál přesně 99 soutěžních duelů a od středy se připravuje s Mladou Boleslaví.

Ve městě automobilů ho čeká práce pod Dušanem Uhrinem mladším a hlavně kontrakt na jeden a půl roku do 30. června 2019.

Krajan Bonyho Wilfrieda byl mimo letenské áčko od léta 2017 a od té doby odmítl několik zahraničních nabídek. Aktuálně jedenáctý celek HET ligy ale přijal a debutovat by možná mohl klidně již tuto sobotu proti Karviné.

"Máme o něj dlouhodobý zájem. Dříve to z různých důvodů nešlo, teď ano. Je to kvalitní hráč, který potřebuje dostat šanci. Pořád má v sobě potenciál. Myslím, že tohle je dobrá cesta pro všechny tři strany, tedy pro nás, Spartu i hráče," citoval Deník Sport slova prezidenta Josefa Dufka, jenž měl o afrického univerzála dlouhodobý zájem a zkoušel ho přivést už v době, kdy prvnmu mužstvu vládl Karel Jarolím.

A nebojí se první muž Boleslavi jeho kontroverzní pověsti? "Nemá cenu se vracet k minulosti. Myslím, že je to hráč, který je schopen nám okamžitě pomoct. Ale místo v sestavě si samozřejmě bude muset vybojovat," doplnil na stránkách Sportu funkcionář, jehož klub aktuálně disponuje na křídelních postech Tomášem Přikrylem, Tomášem Fabiánem, Tomášem Ladrou a Petrem Marešem.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.