Holoubek počítá s dvojicí sparťanských juniorů, z Varnsdorfu si stáhl Wesleyho da Silvu a čeká ještě na jeden podpis

OBSAHUJE VIDEO

Nový liberecký stratég David Holoubek už se těší na první ostrý zápas v barvách svého nového zaměstnavatele. Svůj Slovan přiveze v pikantním souboji na Letnou, kde to velmi dobře zná.

Holoubek počítá s dvojicí sparťanských juniorů, z Varnsdorfu si stáhl Wesleyho da Silvu a čeká ještě na jeden podpis

Kapitán mužstva Vladimír Coufal si pochvaloval, že téměř všechny tréniky v přípravné fázi byly s míčem. "Přípravu bych nepřeceňoval. Výsledkově to vyšlo, ale ne všechny pasáže byly dobré. Směr, který je tu nastavený, je ale dle mého správný. Každý trenér to má nastavené jinak. Můžete dělat tréninky bez míče a být úspěšní, nebo s míčem a být neúspěšní. V sezóně se pak ukáže míra úspěšnosti," zůstal při zemi webem fcslovanliberec.cz sitovaný nadřízený Pulkraba, Hybše, Potočného a spol.

Co čeká od tří zahraničních posil a kolik z nich bude mít na pobyt mezi jedenácti vyvolenými? "Slibujeme si od nich, že nám zvýší konkurenci v týmu a budou schopni se prosadit do základní sestavy. Co se týká Oscara, to je ofenzivní střední záložník, který je schopný hrát pod hrotem. Je to mladý liberijský reprezentant. Může být velmi zajímavou posilou. Taras Kačaraba je stoper, kterého jsme přivedli ze Šachťaru Doněck. Na stopera je nadstandardně rychlostně vybavený. Jeví se také velmi dobře. Slovinec Damjan Vuklišević je momentálně na hraně základní sestavy. Zatím ho nevidím jako hráče do základu."

Ačkoliv odešli Kolář i Kúdela, hra po zemi odzadu od brankáře by měla setrvat i na jaře 2018. "My nechceme měnit způsob hry. Máme v plánu hrát po zemi, kombinačně, stejně jako trenéři před námi. Venca Hladký je neméně kvalitní brankář a jeví se velmi dobře. Bude jedničkou a je to logické. Přišel Nguyen z druhé ligy, který se musí postupně rozkoukat a mladý Hasalík se na Kypru zranil a bude chybět dva měsíce," ozřejmil Holoubek, jehož slova přinesly stránky fcslovanliberec.cz.

Ten současně prozradil, že Tomáše Ulbricha čeká hostování ve Varnsdorfu a také Jan Blažek by měl být zapůjčen ve Fotbalové národní lize. Se sparťanskými juniory Wiesnerem a Köstlem se však počítá. "Momentálně se to ladí. Měli by přijít na hostování s opcí. Je to na panu řediteli, jakým způsobem se budou tyto příchody finalizovat. Měli by zůstat a stát se členy kádru," doplnil.

Podještědeský klub navíc ještě stále neuzavřel soupisku a důvodem je zranění mladého útočnka Martina Graiciara. Na severu Čech tedy ještě vyhlíží novou ofenzivní sílu. "Řešíme to. Určitě bychom chtěli posílit do útoku, ale nevíme, jestli to dopadne. Na zkoušku jsme si stáhli Wesleyho da Silvu z Varnsdorfu, ale jednáme ještě o jednom hráči. Chtěli bychom to stihnout do prvního jarního kola, avšak to není naší prioritou," uzavřel na fcslovanliberec.cz mladý kormidelník.