Bohemians se herně posouvají, myslí na vyšší cíle a stále jednají o jedné posile...

Ačkoliv vršovičtí Klokani, jejichž kádr před jarními boji posílili Bederka, Záviška a Bárta, přezimují na lichotivé sedmé pozici, trenér Martin Hašek nejprve mluvil o definitivním potvrzení záchrany.

Bohemians se herně posouvají, myslí na vyšší cíle a stále jednají o jedné posile...

"Chtěli bychom mít logicky větší ambice, ale máme velkou pokoru. Pokud se nám cíl podaří naplnit, nejlépe co nejdřív, můžeme si před sebe postavit další metu. Umím si představit umístění v horní polovině tabulky," přednesl na středeční tiskové konferenci bývalý kouč Sparty, Vlašimi či Pardubic, jehož těší, že se po zranění vrátil Švec a naplno už je připraven také Benjamin Tetteh.

"Herně se posouváme a rádi bychom se dostali do stádia, abychom řekli, že máme vyšší cíle," pokračoval osmačtyřicetiletý trenér, jenž se oproti podzimní části rozloučil s pěticí Budinský, Kuchta, Urdinov, Buchta a Jirásek.

"Snažili jsme se tým po dohodě s trenérem Haškem co nejvíc udržet pohromadě. Odešli ti, kteří na podzim pravidelně nehráli a pravděpodobně by se to na jaře nezměnilo,“ nechal se slyšet sportovní ředitel Miroslav Držmíšek.

Bohemians stáli o jihlavského Davise Ikauniekse, jak však přiznal ředitel Darek Jakubowicz, je nad možnosti klubu a nereálné. Ještě jedna posila by do konce přestupového období (22. února) však dorazit mohla. "Vzhledem k tomu, že ještě neskončilo přestupní období, jmenovat nebudeme," doplnil funkcionář, jehož tým čekají v úvodních třech kolech Brno, Slavia a Dukla.