Proč nešel Mbappé do Realu? Známe důvody!

Proč nešel Mbappé do Realu? Známe důvody!

Losování vyřazovacích kol Ligy mistrů k sobě přiřadilo mnohé zajímavé soupeře. A zápas mezi Realem Madrid a PSG může být s čistým svědomím označen za předčasné finále. V soupiskách obou soupeřů se to jen hemží celosvětovými fotbalovými hvězdami: přitom stačilo málo, a z mnoha protivníků mohli být spoluhráči.

Kylian Mbappé. Mladičká superhvězda, okolo které kroužily nejlepší týmy planety. I Real Madrid. Proč dal nakonec v létě 2017 francouzský hráč přednost klubu z Paříže?

Prvním a nejdůležitějším důvodem je herní vytížení. PSG je sice gigant, ale s Realem Madrid se přece jenom srovnávat nemůže. A vedle hráčů jako Bale, Benzema, Ronaldo nebo Isco by mladý hráč jen paběrkoval, sbíral minuty v utkáních proti slabším soupeřům nebo v koncích zápasů ….  a to (s přihlédnutím k blížícímu se světovému šampionátu) Mbappé nemohl potřebovat.

Druhý důvod? Paříž!

Ve francouzské metropoli se Mbappé narodil, vyrostl a má k ní vřelý vztah. Pro španělský deník Marca se vyjádřil následovně: Představte si následující situaci. Jste kluk z Madridu, od mládí fandíte Realu a Real s vámi nyní chce podepsat smlouvu. Vy se ale rozhodnete pro nabídku z klubu z jiného města, z jiného státu. A v takové pozici jsem byl v případě PSG.

A třetí důvod? „Překvapivě“ peníze.

Ne snad že by Mbappé byl znám jak hamoun a chamtivec, nicméně i peníze hrají svou roli. PSG se silnými vlastníky v pozadí může Realu ve finančních odměnách směle konkurovat, dokonce je přeplatit. A to se nakonec stalo: francouzský list L´Equipe napsal, že Mbappé má třetí nejvyšší plat v Ligue 1 – 1,5 milionu eur měsíčně. Neberte to….

Udělal Mbappé správně? Sledujme vyřazovací část Ligy mistrů a dozvíme se víc.