Úspěch mladíků ve Španělsku! U18 vyhrála turnaj La Manga!

Od devátého do třináctého února probíhal, jako každoročně, ve španělském La Manga turnaj hráčů do osmnácti let. A tuzemští reprezentanti na něm uspěli a stali se celkovými vítězi (už počtvrté!).

Svěřenci trenéra Jana Suchopárka odehráli tři utkání: s Polskem, Norskem a Rumunskem. Ve všech zápasech své vrstevníky porazili a mohou se pyšnit pouhým jedním inkasovaným gólem a celkovým skóre 6:1.

V ideálním počasí jsme byli od počátku nebezpečnějším týmem. Do 10. minuty jsme vedli 2:0 a diktovali slušné tempo hry. Soupeř se dostal lacino ke snížení, když po našem rohovém kopu zaváhal brankář s vyběhnutím a rumunský útočník ho lehce přeloboval do odkryté branky. Tato situace s týmem naštěstí nezatřásla a do poločasu navýšil vedení na 3:1 po přímočaré akci opět útočník Čvančara. Do konce utkání se už skóre nezměnilo, přestože se hrál pohledný kombinační fotbal z obou stran. Celkem lze hodnotit naše účinkování na výborně připraveném turnaji jako velice povedené. Všichni hráči podali velmi dobré výkony a úroveň hry týmu se postupně zvyšovala, pochvaloval si vystoupení českých mládežníků Suchopárek.