Stramaccioni si pochvaluje Ščasného s Rosickým a dá šanci mladíkům

Stramaccioni si pochvaluje Ščasného s Rosickým a dá šanci mladíkům

Sparta začne jarní část sezony nedělním duelem na Letné, kde bude hostit Liberec. Jak je na druhou část ligy tým připravený, jak bude vypadat sestava a i třeba na změny v kádru přišla řeč v rozhovoru s trenérem pražského celku Andreou Stramaccionim.

Italský kouč přiznal, že mu zranění Josefa Šurala zkomplikovalo situaci. S ofenzivním hráčem totiž počítal do základní sestavy. „Ale věřím, že to vyřešíme jinými možnostmi, kterých máme dostatek. Největší změny se dočká naše záložní řada po příchodech Kangy a Stanciua,“ řekl pro sparta.cz.

Stramaccioni si pochvaloval fakt, že nálada v kabině je výrazně lepší, než tomu bylo v průběhu podzimu. Všichni se navzájem více znají a tvoří lepší a kompaktnější celek.

Zatímco před začátkem sezony pomýšleli na Letné na úspěch na třech frontách, nyní už zbývá pouze liga a ani tam to na zázrak v podobě titulu nevypadá. I proto muselo přijít zúžení kádru. „Hrajeme pouze domácí ligovou soutěž, ale myslím, že ve spolupráci se Zdeňkem Ščasným a Tomášem Rosickým jsme vytvořili dobrý mix hráčů. Vytvořili jsme kádr zhruba čtrnácti či patnácti hráčů v kombinaci s mladíky,“ pokračoval pro klubový web.

S přípravou byl kouč spokojený, ale její výsledky nijak zvlášť nepřeceňuje. Až soutěžní zápasy ukáží, jak na tom jeho svěřenci skutečně jsou.